Największa farma motyli w Europie. W ogromnej hali z przeszklonym sufitem można przez 365 dni w roku obserwować motyle z tropikalnych regionów świata.

 

Image
fot. 3.09.2010., SNW
 
Na farmie wśród tropikalnych roślin swobodnie latają egzotyczne motyle, niektóre imponujących rozmiarów.

Image
fot.2

Przed wejściem należy przygotować się na to, że wewnątrz temperatura jest jak w saunie. Najlepiej ubrać się lekko i przewiewnie.

 

Image
fot.3

Image
fot.4

Image
okaz z Malezji
 
Oprócz swobodnie latających motyli na farmie można zobaczyć motyle w każdej fazie rozwoju: jaja, gąsienicę, kokon; zwiedzić terraria z rybami, insektami, chrząszczami, wystawę kamieni szlachetnych, minerałów, ... i różnych przedmiotów z Azji. Jak przyjedziemy tu w kwietniu natrafimy na wielkie kwitnienie tropikalnych roślin, w październiku na kwitnienie orchidei. Ponadto na terenie farmy znajduje się sala kinowa, bistro i sklep.

Image
wystawa Sekrety Azji

Na wszystkie wystawy jest jeden bilet (ceny w Euro): osoba dorosła - 8,5 €, dzieci - 6 €, bilet rodzinny (rodzice i trójka dzieci) - 18,50 €. Takie ceny były 3 września 2010 roku. Obecnie jest drożej > zobacz komentarze.
 
Image
 
Farma otwarta jest codziennie od marca do października od godziny 10 do 19, (ostatni zwiedzający wpuszczani są o godzinie 18), od listopada do lutego od godziny 10 do zapadnięcia zmroku, tel.: +49 38371-21828.

Image
fot.6

Do farmy motyli bardzo łatwo trafić. Na wyspie Uznam jest jedna główna droga nr 111. Usytuowana jest wzdłuż nadmorskich kurortów, Świnoujście - Anklam - Herringsdorf -Zinnowitz i mniej więcej po środku wyspy łagodnie skręca na południe do Wolgast. Na tym skecie od drogi 111 odchodzi prostopadła droga w kierunku na Peenemünde, w tą drogę należy skręcić, dalej zaledwie kilkaset metrów od tego skrętu jeszcze przed wjazdem do miasta Trassenheide jest kierunkowskaz w prawo, na sporych rozmiarów teren z różnymi sezonowymi atrakcjami i do Farmy Motyli,  po niemiecku - Schmetterligsfarm.

 

Image
wejście na farmę motyli

blisko: kapsuła w Zinnowitz, lotnisko w  Peenemünde, molo w Herringsdorfie
contentmap_plugin