Zamek w Kórniku, siedziba Polskiej Akademii Nauk pod nazwą Biblioteka Kórnicka, znajduje się, jak to zwykle bywa przy ulicy Zamkowej.

 

przed wejściem do zamku

 

 

Zamek w Kórniku - maj 2014.

 

Zwiedzanie obejmuje sale: Teofilii, Tytusa, Jana z Działyńskich i Władysława Zamoyskiego oraz wzorowaną na Alhambrze, salę Mauretańską z biblioteką i eksponatami muzealnymi, pokoje myśliwskie, gościnne, skarbczyk pamiątek, jadalnię, buduar i powozownię.

 

przed wejściem do zamku

 

Zamek można zwiedzać codziennie oprócz poniedziałku od 10 do 16, w wakacje godzinę dłużej. Wozownię tylko od 1 maja do 30 września, od 11 do 16. Bilety od 7 do 14 zł. W ciągu roku są dni kiedy wprowadzona jest ograniczona możliwość zwiedzania dlatego najlepiej zawsze przed przyjazdem sprawdzić aktualne informacje bezpośrednio w Bibliotece Kórnickiej, na stronie lub pod numerami  tel: +48  61 817 00 81, +48  61 817 19 30.

 

Zamek był wielokrotnie przebudowywany. Obecny kształt powstał w połowie XIX wieku w oparciu o projekt Karla Friedricha Schinkla (1781-1841).

 

widok od strony Arboretum

 

herb na murach zamku

 

herb w sieni zamku

 

Zamek w Kórniku jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Często zwiedzający w całości wypełniają niewielką sień - maj 2014.

 

widok od strony Arboretum

 

widok od strony wjazdu

 

wjazd do Zamku i Arboretum

 

 

 

 

 

więcej o historii i atrakcjach na stronie: miasto Kórnik

contentmap_plugin