Nowogard - Świerczewo - Strzelewo - Czermnica - Dąbrowa Nowogardzka - Karsk - Nowogard
długość - około 31 km
Wyjeżdżamy z Nowogardu ulicą Wojska Polskiego. Przez Świerczewo, cały czas drogą asfaltową, dojeżdżamy do  Strzelewa.

 

Image
Strzelewo - kościół

 

W Strzelewie kierujemy się - drogowskaz na Błotno i dojeżdżamy do Czermnicy. Mijamy całą wieś i dojeżdżamy do rozwidlenia drogi. My skręcamy w prawo, ale chcą odpocząć nad jeziorkiem, powinniśmy skręcić w lewo, w kierunku na Trzechel, po kilkudziesięciu metrach znajduje się drogowskaz - droga przeciwpożarowa nr 18, punkt czerpania wody.

Image
jeziorko za Czermnicą

Image
droga z Czermnicy

 

Wracamy do rozwidlenia, po 5 km dojeżdżamy do drogi Nowogard-Golczewo, skręcamy w lewo i po kilkudziesięciu metrach jest przystanek autobusowy, zaraz za nim skręcamy na drogę utwardzoną i jedziemy do Dąbrowy. Tu z powrotem  wjeżdżamy na drogę asfaltową. Skręcamy w prawo i po 4 km dojeżdżamy do wsi Karsk. Przed kościołem stoi głaz narzutowy zwany "Skamieniały Chciwiec". Ma on około 1,5m wysokości, ciekawe wzdłużne wybrzuszenia i ponoć jakąś legendę, ale oblany jest farbą  i schowany jest za kierunkowskazem. Mieszkańcy wsi chyba nie zdają sobie sprawy co posiadają.

 


Image
Skamieniały Chciwiec

Jadąc dalej asfaltową droga dojeżdżamy do Nowogardu i do ulicy Traugutta, z której możemy z powrotem wrócić na Wojska Polskiego.