W dniach od 11 do 20 czerwca 2010 w Muzeum Narodowym w Szczecinie (Wały Chrobrego 3) można było obejrzeć wystawę pod tytułem Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera.

Image
fot. 1

 

Image
otwarcie wystawy


Na wystawie można znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego niewielki most nad leśnym strumieniem nosi nazwę Most Wilhelma Meyera (Wilhelm Meyer Brücke)?, Jakie są możliwości rewitalizacji miejsca przy moście Wilhelma Meyera? oraz Co w Szczecinie powstało według projektu i pod nadzorem Wilhelma Meyera?, Jakie pełnił funkcje?, Gdzie mieszkał? i Jakie zainteresowania miał Wilhelm Meyer?

Image
dyskusja o możliwościach rewitalizacji

 

Image
fot.2


Wystawę zorganizowało Stowarzyszenie "Nasze Wycieczki" przy współpracy z Urzędem Miasta Szczecin i Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Image
podziękowania dla Pani Bogdany Kozińskiej

 

Image
podziękowania dla Pani Alicji Witkowskiej

 

Image
podziękowania dla Doroty i Marka Zajączkowskich


Wilhelm Meyer jest jedną z tych postaci, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju naszego miasta, dlatego raził nas leżący w błocie kamień z wyrytym napisem "Wilhelm Meyer Brücke". Bardzo nam zależało by został podniesiony i cieszymy się, że się udało.

Image
Pani Aleksandra Stachak wpisuje się do Wielkiego Notesu Wpisów

 

Image
Leśniczy z Nadleśnictwa Trzebież wpisuje się do Wielkiego Notesu Wpisów


Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział i pomagającym w przeprowadzonych do tej pory przedsięwzięciach (wymienieni poniżej w kolejności alfabetycznej): Radek Bosy; Izabela Cichuńska; Leszek Cześnik; Wojciech Feliński; Stanisław Horoszko; Lech Karwowski; Jacek Kowalski; Bogdana Kozińska; Eberhardt Luft; Żaneta Maciejowska; Jolanta Michnowicz; Ewa Młynarczyk-Luft; Wiktor Motylewski; Ewelina Olszak-Katner; Sławomir Prorok; Piotr Siuda; Waldemar Strzelczyk; Anna Suchocka; Piotr Wachowicz; Alicja Witkowska; Rafał Witkowski; Dorota Zajączkowska; Marek Zajączkowski.

Image
fot.3


W trakcie wystawy odbył się finał quizu: Kto zaprojektował Wały Chrobrego? oraz rzeźbiony był fryz do tablicy informacyjnej "z Wałów Chrobrego do Mostu Wilhelma Meyera".

Image
fot.6

 

Image
fot.7


Wystawa jest mobilna. Chętnie pokażemy ją w innych miejscach. Pytania na temat wystawy prosimy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

więcej na stronie: Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież