Zimowy wypoczynek w Czechach to nie tylko szusowanie na nartach, ale także inne sporty i atrakcje, między innymi snowparki, snowtubing, tory bobslejowe i saneczkowe. Najwyższy czas, aby zaplanować ferie, urlopy i wybrać miejsce odpowiadające naszym oczekiwaniom.

 

Mala Upa_zabytkowe sanie.


Malá Úpa w Karkonoszach od tegorocznego sezonu należy do największego kompleksu narciarskiego w Republice Czeskiej, Skiresortu Černá hora-Pec. W tym sezonie ośrodek otwiera I. etap połączenia stacji Pomezky i U Kostela, przybędzie więc 2,6 km tras zjazdowych. Narciarze będą mieć do dyspozycji 12 tras zjazdowych o łącznej długości 6,1 km.

  

Deštné w Górach Orlickich oferuje 2 kolejki linowe i 4 wyciągi. W połączonych z nim ośrodkach Zákoutí, Marta I i Marta II znajdziemy 6 tras zjazdowych. Na amatorów wieczornego szusowania czekają 2 kolejki linowe i ponad 2 km oświetlonych tras. W tym roku ośrodek planuje zaśnieżanie także trasy zjazdowej Zákoutí, dzięki czemu 100% tras będzie sztucznie zaśnieżanych.


W ośrodku Rokytnice w Karkonoszach na narciarzy czeka nowy system odpraw, wzmocniony system zaśnieżania i liczne atrakcje dla dzieci. Rokytnice jest piątym, pod względem wielkości, ośrodkiem narciarskim w Czechach. Oferuje najdłuższe trasy zjazdowe, o całkowitej długości 17 km, 2 czteroosobowe kolejki linowe i 6 wyciągów narciarskich.

 

Góry Izerskie, zawody psich zaprzęgów.

 

Jested, fot. Milan Drahoňovský


W Kraju Libereckim do licznie odwiedzanych należy ośrodek narciarski Ještěd. W ośrodkach Tanvaldský Špičák, Severák i Bedřichov, włączonych do Skiarény Jizerky, na narciarzy czeka 18 km tras zjazdowych. Miłośnicy biegówek mają do dyspozycji Magistralę Izerską o łącznej długości ponad 180 km.

 

SkiResort ČERNÁ HORA - PEC, przejażdżki ratrakiem SkiTour


Do najważniejszych ośrodków narciarskich w Kraju Hradeckim należy kompleks Černá hora- Pec, który tworzy 6 ośrodków oferujących ogółem 50 km tras zjazdowych na 1 skipass oraz Szpindlerowy Młyn, w którym do dyspozycji narciarzy jest 27 km tras zjazdowych, 6 kolejek i 11 wyciągów.

 

Klínovec, Rudawy.


W zachodnich Rudawach, leżących na terenie Kraju Karlowarskiego, głównymi ośrodkami zimowymi są: Klínovec, Boží Dar i Plešivec. Klínovec, największy czeski kompleks narciarski, oferuje 31,5 km tras zjazdowych na Klínovcu, Neklidzie i Božím Darze na jeden skipass. Narciarze, którzy zakupią skipass co najmniej na półtora dnia, mogą korzystać łącznie z 47 km tras, dzięki współpracy Klínovca z niemieckim Fichtelbergem. 

 

Dolni Morava


W Dolní Moravie, leżącej pod szczytem Śnieżnika Kłodzkiego, znajdziemy ponad 10,4 km tras zjazdowych i ponad 70 km tras biegowych oraz liczne atrakcje, na przykład “Ścieżkę w obłokach”, 55-metrową konstrukcję czy Mamucią Kolejkę Górską, 3-kilometrowy tor bobslejowy należący do najdłuższych na świecie. W lutym 2021 roku Dolní Morava będzie gościła Puchar Świata w Snowcrossie.

 

Červenohorské sedlo. fot. Radek Leskovjan

 
W Beskidach i Jesionikach na terenie Kraju Morawsko-Śląskiego na narciarzy czeka gęsta sieć tras biegowych i dziesiątki kilometrów tras zjazdowych. Liczne ośrodki narciarskie ulokowane są w Jesionikach. Polecamy na przykład Ski Arenę Karlov czy ośrodek na Pradziadzie, zwany „morawskim lodowcem”. Do najpopularniejszych ośrodków w Beskidach należy Bílá.


Na Morawach Wschodnich znajdziemy nowoczesne ośrodki narciarskie i mnóstwo kilometrów tras biegowych. Polecamy rozległe Beskidy, piękne krajobrazy Jaworników, Chřibów, Białych Karpat, Wsetyńskich Beskidów czy Gór Hostyńskich. W ośrodkach narciarskich w Beskidach i w Jawornikach pierwsze kroki na nartach stawiali przyszli olimpijczycy.


W Jesionikach w Kraju Ołomunieckim znajduje się 55 ośrodków narciarskich, od małych, rodzinnych, aż po duże resorty narciarskie. Do największych należy z pewnością Dolní Morava, Kouty nad Desnou, Ramzová, Karlov pod Pradědem. Więcej informacji o nowościach i ofercie czeskich ośrodków narciarskich na stronach: czechtourism

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież