Ziemia Zlinska i Luhačovicka zwyciężyły z projektem „Well, well … Uzdrowisko Luhačovice“ w czeskiej edycji konkursu EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness.

 

Luhačovice, Nova hala Vincentka

 

Do tegorocznej edycji zgłosiło się dwanaście projektów. Wśród finalistów znalazły się projekty „Szumawskie uzdrowisko ziołowe“ (Kašperské hory), „Great Spas of Europe“ (Franciszkowe Łaźnie), „Thermalium Teplice“ (Rudawy), „Ziemia Broumovska, medytacje, joga i magiczny Adršpach“ (Ziemia Broumovska), „Resort Svatá Kateřina“ (Wysoczyzna) i „Well, well … Uzdrowisko Luhačovice“ (Ziemia Luhačovicka i Zlínska). Nagrodę EDEN 2019 otrzymały Luhačovice, leżące w regionie Moraw Wschodnich.

 

Luhačovice

 

Luhačovice

 

Miasto słynie z secesyjnych budynków z początku XX wieku, dzieła znanego architekta Dušana Jurkoviča. W ciągu zaledwie trzech lat wybudował tu dwanaście obiektów. Do dnia dzisiejszego zachowało się osiem budynków, które podziwiają turyści z całego świata. Tutejsze, raczej słone wody, o wysokiej zawartości minerałów, pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego, ruchu, cukrzycy i innych dolegliwości. Niektóre źródła nadają się do picia, inne są odpowiednie do inhalacji, a jeszcze inne do kąpieli. Najsłynniejszym źródłem jest Vincentka, którego popularność sięga już końca XVII wieku. Więcej informacji: czechtourism _02.12.2019

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież