sierpień 2014

 

 

Wieża obserwacyjna "Lecący Żuraw" znajduje się na północy Brandenburgii, na terenie Unikalnej Doliny Dolnej Odry, przy moście granicznym między Mescherin a Gryfinem. W Mescherin na wieżę kierują strzałki "Turm". Tablice przy wejściu informują, że Nationalpark Unteres Odertal cieszy się, że to właśnie w Parku Narodowym Doliny Dolnej Odry szukacie Państwo odpoczynku i odprężenia oraz prosi o przestrzeganie zasad: wchodzenia na własną odpowiedzialność, nie wchodzenia podczas burzy i by na platformie nie przebywało więcej niż 20 osób. Wejście na wieżę jest darmowe. 

 

sierpień 2014

 

Powstała z projektu "Harmonizacja i optymalizacja zarządzania siedliskami i ostojami NATURA 2000 w transgranicznym obszarze przyrodniczym Doliny Dolnej Odry" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego, Intereg IVA) Wspólny Region - Wspólne Cele.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odra Zachodnia

 

Gryfino

 

 

 

 

sierpień 2014

 

Lokalizacja: 53°15'21.4"N 14°26'29.4"E,
53.255939, 14.441507

 

Wieża obserwacyjna "Lecący Żuraw" to jeden z trzech ciekawych punktów widokowych w Mescherin, pozostałe to Góra Szczecińska (Stettiner Berg) i Góra Jeziorna (Seeberg). 

 

Zobacz również: Wieża widokowa „Dolina Iny” w Puszczy Goleniowskiej.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież