Park w Arkadii (około 14 ha) położony jest między drogą Łowicz - Skierniewice a rzeką Skierniewką. Mimo licznych zmian jakie zaszły przez ponad dwa wieki jego istnienia jest jedynym w Polsce zabytkiem architektury ogrodowej w Polsce, który zachował pierwotną koncepcję przestrzenną z końca XVIII wieku. Jest unikatowym zabytkiem klasy "0".

Image
Sfinks

 

Park romantyczny Arkadii warto odwiedzać o każdej porze roku. Można tu zobaczyć: Dom Konopnickiej, Dawny Amfiteatr, Kapitel, Grotę Sybilli i Domek Gotycki, Świątynię Diany, Akwedukt, Przybytek Arcykapłana, Łuk Grecki i Dom Murgrabiego, Cyrk z obeliskiem, Pokrywę z Grobowca Złudzeń i wiele innych zabytków.

Image
Akwedukt

Image
Łuk Grecki i Dom Murgrabiego

Dojazd: 5 km od Łowicza w kierunku Skierniewic, mijając przejazd kolejowy i most na rzece Skierniewce, na łuku drogi, należy skręcić w prawo. Jadąc z Warszawy można, kilka kilometrów przed Łowiczem, w miejscowości Kompina, skręcić w lewo, dojechać do Nieborowa, a stamtąd do Arkadii.
PKS kursuje na trasie Łowicz -Skierniewice w dni powszednie nawet co pół godziny. W dni wolne od pracy rzadziej. Informacje szczegółowe PKS pod numerem tel. 046 837 38 13
PKP relacji Łowicz - Warszawa (trasa przez Sochaczew), wysiadając w miejscowości Mysłaków (1-sza stacja od strony Łowicza) można dojść pieszo do parku ok. 1 km. Informacja szczegółowa PKP 046 830 93 27.

Wstęp: Park czynny jest codziennie od godz. 10 do zmierzchu oprócz poniedziałków i dni poświątecznych. Ceny biletów: normalny - 5 zł, ulgowy - 3 zł.  Poza sezonem (listopad-kwiecień) wstęp wolny.

Parking: autobusy - 8 zł, samochody osobowe - 4 zł, jednoślady - 2 zł. Jeśli jest miejsce można parkować bezpłatnie na placyku między sklepem, a wejściem do parku. Istnieje także możliwość pozostawienia za darmo rowerów w stojakach umieszczonych naprzeciw kasy biletowej. więcej informacji na stronie: http://republika.pl/cosma/index.htm

Image
Świątynia Diany
 
contentmap_plugin

Komentarze  

0 #2 Gość 2013-07-27 13:51
Park jest piękny, ale ryk tirów z sąsiedniej drogi trochę psuje jego zasadniczy sens, wziąwszy pod uwagę, że miało to być miejsce zadumy. Czy nie można by tam zainstalować ekranów akustycznych?
Cytować
0 #1 Seba 2009-05-08 22:55
Odnalazłem bardzo Ciekawe miejsce. Łatwo tu trafić - wyruszając z Warszawy należy kierować się na wschód drogą E30 na Mińsk Mazowiecki. W miejscowości Brzeziny skręcamy w prawo na miejscowość Duchnów. Po przejechaniu kilku km. skręcamy w lewo na Kąck i kierujemy się na kąpielisko. Znajduje się tu duży utwardzony parking i wejście na teren kąpieliska. Możliwy jest również dojazd przez Góraszkę->Wiązo wną->i w lewo na Duchnów. Nawet znalazłem stronke. www.kapielisko.com.pl
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież