nadesłał :: Jerzy Żmihorski
Cała trasa to ok. 120km (Odległości podaję w przybliżeniu, gdyż w czasie przejazdu uszkodził mi się licznik.)
Wyjazd z Nowej Dęby w kierunku Huty Komorowskiej (kilka wariantów dojazdu). Dojeżdżamy do linii lasu, najpierw jedziemy w lewo około 80 metrów, potem w prawo poprzez bardzo ładne lasy do polany i miejsca biwakowego (dawne miejsce leśniczówki Ostrowy Baranowskie). Po odpoczynku udajemy się na południe "traktem zbójeckim" do drogi asfaltowej Komorów-Ostrowy Tuszowskie. Przed Ostrowami skręcamy w lewo i niebawem docieramy do wsi Trzęsówka. Stąd rozległy widok na Płaskowyż Kolbuszowski.
Stąd drogą asfaltową poprzez Kosowy do Niwisk, ok 10 km. Odcinek ten jest atrakcyjny ze względu na rozległe widoki. Z Niwisk z pod kościoła szlakiem żółtym (pieszym) docieramy do wsi Blizna. Znajdował się tu w czasie II wojny światowej niemiecki poligon rakietowy. Na dużym obszarze znajdują się pozostałości po wyrzutniach V-1.

Image
niemiecki poligon rakietowy

Jedziemy dalej do Przecławia ok 17km. Mijamy Przecław i udajemy się drogą w kierunku Radomyśla Wielkiego. 2 kilometry od Przecławia warto zobaczyć REZERWAT - BAGNO PRZECŁAWSKIE .

 

Image
fot.2

 

Wracamy na asfalt i po 12 km docieramy do Radomyśla, rodzinnego miasta wybitnego aktora Tadeusza Łomnickiego (fot.3). Jeśli mamy czas warto odwiedzić skromny ale piękny cmentarz żydowski (fot.4).

Image
fot.3

Image
fot.4

Dalej po 14 km. docieramy do Mielca (wart osobnej wycieczki) i dalej drogą na Tarnobrzeg , po 9km osiągamy Tuszów Narodowy. Znajduje się tu Izba Pamięci Generała Władysława Sikorskiego (fot.5). Już późno więc poprzez Padew Narodową i Ślęzaki docieramy do Nowej Dęby.

Image
fot.5

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież