nadesłali: Alicja Ciszek, Katarzyna Klerks, Łukasz Żyźniewski

Gdy po całym dniu zwiedzania pięknych i ciekawych miejsc Szczecina myślisz, że nic Cię już nie może zaskoczyć i marzysz tylko o tym, aby usiąść w miłym i przyjemnym miejscu, wypić dobrą kawę, zjeść pyszne ciasto, warto wiedzieć, że w centrum miasta znajduje się kawiarnia o dość nietypowej lokalizacji. Mieści się ona na 22 piętrze najwyższego szczecińskiego budynku i rozpościera się z niej wspaniały widok na panoramę miejską.

 

Widok na panoramę Szczecina – fot. Łukasz Żyźniewski, maj 2015.

 

Współrzędne:
53°25'55.8"N 14°33'20.9"E
53.432172, 14.555790

 

Tutaj można złapać oddech, zatrzymać się na chwilę, aby skosztować specjałów lokalu, do których można zaliczyć: wyśmienite ciasta, desery lodowe czy sałatki. Kawiarnia to nie tylko wspaniała alternatywa dla turystów, ale także miejsce na randkę, spotkanie biznesowe czy rodzinne.

 

Wnętrze restauracji – fot. Alicja Ciszek, maj 2015.

 

Lokalizacja na 22 piętrze czyni Café 22 najwyższym punktem widokowym w mieście. Widok na panoramę Szczecina i okolice jest zniewalający. Dopiero z takiej perspektywy można dostrzec układ architektoniczny miasta, kolory dachów, które kryją pewną historię, rozlewiska Odry i jeziora Dąbie. Przy naprawdę dobrej pogodzie można zobaczyć nawet wieżę katedry w Stargardzie Szczecińskim oddaloną o około 40 km od Café 22.

To jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Szczecinie, doskonałe na każdego rodzaju spotkanie. W Café 22 gościł m. in. Prezydent Polski, Lech Kaczyński. Nierzadko właśnie tu organizowane są spotkania czołowych przedstawicieli polityki czy biznesu. W tym miejscu organizowane są również cykliczne wystawy fotografii i malarstwa. Swoje prace prezentowali tu m.in.: Grażyna Gawęda, Andrzej Foryś czy Karolina Gładkiewicz. Co tydzień mamy też okazję usłyszeć  na żywo koncerty jazzowe i swingowe.

 

Fragment wystawy w Cafe 22 – fot. Alicja Ciszek, maj 2015.

 

Lokalizacja i dojazd: Cafe 22 znajduje się w samym centrum Szczecina przy Placu Rodła w Pazimie, więc dojechać można do niej prawie z każdej strony miasta – tramwajami: 3,10,11,12 oraz autobusami: 58, 59, 68, 86, 101, 107, A, B, C, D, F, G.

 

Godziny otwarcia: 7 dni w tygodniu od 11:00 do 23:00. Kawiarnia jest jednym z miejsc, które co roku możemy odwiedzić podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

 

Artykuł jest wynikiem projektu - Mój Szczecin - współpracy Stowarzyszenia Nasze Wycieczki, Fundacji Partnerstwo i studentów Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież