Młyn Papiernia - Barlinek - Jesionowo - Rutnica - J. Głębokie -Jar Libberta - Niepołcko - Żydowo -  Młyn Papiernia
Długość - 32,5 km.
MŁYNU PAPIERNIA  jedziemy do Barlinka, przejeżdżamy przez miasto i wjeżdżamy na drogę do Lipian. Mijamy tartak i na wysokości stacji benzynowej na rozwidleniu skręcamy w prawo, w kierunku na Strąpie. Jedziemy rzadko uczęszczaną wąską asfaltówką. Po lewej stronie są jeziora Gostyń, Nierybno. Dojeżdżamy do krzyżówki, na lewo jest droga 4km do Dzikowa, prosto Strąpie, a my skręcamy w prawo.

Image
droga na Jesionowo

Image
Rutnica


Jedziemy polną drogą, mijamy były PGR i dojeżdżamy do Jesionowa, tam zaraz po skręcie w prawo jest skręt w lewo na Rutnicę. Mijamy wieś i 200 metrów za transformatorem skręcamy w prawo aż dojeżdżamy do drogi asfaltowej. Jedziemy w dół kilkadziesiąt metrów i skręcamy w lewo nad stawy hodowlane. Jadąc prawą stroną mijamy cztery stawy i dojeżdżamy do jeziora Głębokiego ( 70,5m głębokości ), zwanego przez miejscowych Czarnym. Miejscami teren trudny, droga zarośnięta. Na końcu jeziora mała plaża.

Image
J. Głębokie


Dalej krótki podjazd pod górę, w kierunku Równa. Wjeżdżamy na niebieski szlak i przez REZERWAT SKALISTY "JAR LIBBERTA" , kamienistym wąwozem dojeżdżamy do brukowanej drogi. Skręcamy w prawo do Niepołcka i przez Żydowo wracamy do Młyna.

Image
Zjazd Jarem Libberta

Komentarze  

0 #2 rowerzysta 2012-03-26 22:24
piszesz, by się przydały, a możesz je podać: Młyn Papiernia ........
Cytować
+1 #1 Gość 2012-03-26 22:16
Witam,tu nie chodzi o jedną wycieczkę ale o wszystkie.Jest masa turystów którzy mają nawigację turystyczną i odwiedzają nasze miasto a szczególnie okolice,myślę że naniesienie śladów oraz waypointów na naszą mapkę regionalną albo UMP-pcPL topo bardzo by się przydała.Pozdra wiam
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież