Zapraszamy do nadsyłania artykułów o ciekawych miejscach oraz trasach pieszych i rowerowych.
 
trasy rowerowe
 
Jeżeli widziałeś ciekawe miejsca, zrobiłeś zdjęcia, wiesz jak dojechać, wiesz czy miejsce jest ogólnodostępne, ile kosztuje bilet ? ... przyślij relację wraz ze zdjęciami na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 
ARTYKUŁ POWINIEN ZAWIERAĆ:
 

TYTUŁ - to bardzo ważny element artykułu. Powinien być krótki i treściwy. Myśląc o tytule, warto wpisać swoje pomysły w wyszukiwarkę, zobaczyć ile razy i na jakich stronach pojawiła się już wcześniej identyczna "zbitka słowna". Warto też się zastanowić z jakiej perspektywy chcemy opisać dany obiekt lub trasę, na przykład w Bełcznie jest kościółek, który ma ciekawą historię związaną z witrażami w oknach. Jeżeli artykuł ma być o oknach to najbardziej trafiony będzie tytuł: WITRAŻE w oknach kościoła w Bełcznie koło Łobza. Póki co takiego artykułu jeszcze nie ma, bo nie było nam po drodze. 

 

AUTOR - nazwisko lub podpis autora umieszczamy zaraz pod tytułem lub na końcu artykułu. Wszystkie niepodpisane nazwiskiem autora artykuły zostały opracowane przez członków Stowarzyszenia Nasze Wycieczki. Zdjęcia naszych członków często podpisujemy skrótem fot. SNW. Inne stowarzyszenia, podmioty i instytucje linkujemy, jak np. artykuły nadsyłane przez Czechtourism. 

 

KRÓTKI OPIS - czasami trudno krótko opisać miejsce, z którym wiąże się długa historia lub legenda. Ale gdy na miejscu są tablice edukacyjne, informacyjne itp., są ulotki, to lepiej ograniczyć się do krótkich zdań opisujących dlaczego to miejsce jest ciekawe.

 

1 lub kilka ZDJĘĆ - łącznie z podpisami pod zdjęciami, autorem, datą.

 

INFORMACJE DODATKOWE - dostępność, czynne, ceny, link na aktualne informacje, itp.  

 

LOKALIZACJA -  opisując ciekawe miejsce lub trasę należy uwzględnić adres / współrzędne / długość trasy / początek i koniec trasy / dojazd ... . Wstawiane przed laty do artykułów lokalizacje na mapach google nie są już aktywne z uwagi na zmianę polityki finansowej google. Będziemy je sukcesywnie usuwać. Obecnie do większości nowych artykułów dodajemy współrzędne.   

 

PRZYKŁADOWE CIEKAWE MIEJSCE.


PRZYKŁADOWA TRASA PIESZA.

PRZYKŁADOWA TRASA ROWEROWA.

 

Czekamy na Twoją propozycję ciekawego miejsca, trasy pieszej lub rowerowej. Redakcja NaszeWycieczki.pl