Image
plac zabaw dla dzieci, scena plenerowa, wybieg dla psów, sport ...


Międzyosiedlowy park rekreacyjny przy ulicy Kutrzeby powstał dzięki Gminie Miasto Szczecin i współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Image
Wygląd terenu pod park w roku 2007

 

Image
Wygląd terenu pod park w roku 2008

 

Image
Wygląd terenu (stary sad) pod park w roku 2011


Szczecin nazywany jest miastem zieleni. Może się on pochwalić największymi w Polsce lasami miejskimi, kilkunastoma parkami i kilkudziesięcioma skwerami. Teren zieleni przy ulicy Kutrzeby to kolejny, obok parku przy ulicy Przygodnej, zagospodarowany od podstaw park w Szczecinie powstały po wojnie.  Wychodząc na przeciw potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców, zagospodarowano leżące odłogiem nieużytki i przekształcono je w miejsce odpoczynku i relaksu.

Image
Budowa parku - plac zabaw - czerwiec 2012

 

Image
Budowa parku - wiata z kręgiem na ognisko - czerwiec 2012

 

Oddany do użytku latem 2012 roku park jest usytuowany między ulicą Kutrzeby a Taczaka na Pogodnie. Świetna lokalizacja powoduje, że mogą z niego korzystać mieszkańcy kilku sąsiednich osiedli: Świerczewo, Krzekowo-Bezrzecze, Kaliny, Przyjaźni, Gumieńce. Obok znajduje się nowo oddana do użytku droga łącząca Pogodno, Osiedle Klonowica, Zawadzkiego oraz Bezrzecze z centrum Szczecina. Prace przy budowie parku trwały od kwietnia do lipca 2012 roku.

 

Image
Wiata z kręgiem na ognisko
 
Image
Plac zabaw
 

Na terenie parku, o powierzchni około 3 ha, pojawiły się nowe, zadaszone, drewniane wiaty z kręgami na ognisko, stoły, ławeczki, płotki oraz stolik do gry w szachy. Dla amatorów czynnego wypoczynku wybudowano boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę oraz ustawiono stół do ping- ponga. Z myślą o najmłodszych powstał bezpieczny plac zabaw, na którym znajduje się piaskownica, drewniane domki, huśtawki z zabezpieczeniami dla maluchów, ślizgawka i karuzela.

Image
Scena plenerowa


Na specjalnie wyznaczonym placu istnieje możliwość zorganizowania osiedlowej imprezy plenerowej. W tym celu wybudowano niewielką scenę z miejscami siedzącymi.

Image
Psi wybieg


Park przy ulicy Kutrzeby to bezpieczny wypoczynek dla całych rodzin wraz z czworonogami. Właśnie dla nich wybudowano ogrodzony wybieg dla psów wraz z przeszkodami. Wszystkie elementy małej architektury wykonane są z drewna. Poza estetyką ich cechą jest długi okres trwałości i eksploatacji.  W parku wykonano wiele nasadzeń drzew i krzewów.

Image
fot. 2012

 

Image
fot. 2012


Nadzór nad realizacją projektu: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin
 
Image

contentmap_plugin