Odwołując się do Państwa obywatelskich postaw zachęcamy do przekazywania 1% podatku dla lokalnie działających Organizacji Pożytku Publicznego.
 
Image
Łódka OPP płynie w przyszłość, w dzień i w nocy, działając w dużej mierze dzięki Państwa pomocy.


Stowarzyszenie Nasze Wycieczki od dwóch lat ma status OPP. Uzyskane z 1% środki to cenny wkład do realizowanych przez nas projektów. Serdecznie dziękujemy. Tym z Państwa, których w najbliższym czasie spotkamy na swojej drodze obdarujemy kolorową naklejką.

Image
Po przyklejeniu naklejki zobaczysz na niej, zależnie od podłoża, słońce lub księżyc.


Kiedy będziecie Państwo szukać pomysłu na spacer naklejka przypomni o naszej stronie, na której zamieszczamy opisy ciekawych miejsc, tras pieszych i rowerowych. Nie jesteśmy w stanie być wszędzie i weryfikować informacji, dlatego cieszymy się z każdej przesyłanej nam wiadomości.

Kiedy rozpoczynaliśmy projekt "Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera"  wiele osób miało wątpliwości, czy aby nie wyssaliśmy sobie podawanych informacji z palca. Niepewności rozwiała opinia uznanego autorytetu. Dziękujemy Pani Bogdanie Kozińskiej, że zgodziła się potwierdzić, że wiemy o czy mówimy. Kiedy na Moście Wilhelma Meyera zaproponowaliśmy zadaszone miejsce odpoczynku znowu wiele osób wyrażało opinię "po co, zaraz zniszczą". Czy to znaczy, że lepiej nic nie robić. Ale jak wszystkim przestanie się chcieć to czy człowiekowi będzie żyło się lepiej? Takie dylematy mieliśmy wiele razy w czasie realizacji projektu, ale udało się. Trochę to trwało, ale dzięki ludziom dobrej woli, mamy teraz ciekawe miejsce w Puszczy Wkrzańskiej i kiedy zapuścimy się na spacer w trójkącie Głębokie-Pilchowo-Warszewo i natrafimy na Most Wilhelma Meyera to będzie tam czekała na nas ławka z pni, stojaki na rowery, zadaszona altana i tablica informacyjna odpowiadająca na pytanie: Dlaczego niewielki most w Puszczy Wkrzańskiej nosi nazwę Most Wilhelma Meyera.

Ciekawych miejsc w okolicy nie brakuje, ale by w pełni korzystać z uroków Lasku Arkońskiego niektóre miejsca przydałoby się odbudować. Wymaga tego, na przykład, Most nad strumieniem Zielonka, na trasie z Mostu Wilhelma Meyera do ruin wieży Quistorpa. W malowniczej dolinie strumienia Zielonka znajdują się ruiny mostu. O ile przyjemniej byłoby gdybyśmy mieli tutaj ciekawy most. Niekoniecznie murowany, może tańszy i lepszy byłby most wiszący. Wszystko zależy od lokalnego zaangażowania. Zachęcamy do przekazywania 1% na "Nasze Wycieczki" KRS 0000244784. Wspierając lokalne Stowarzyszenia masz wpływ na lepsze życie mieszkańców Szczecina.

Poszukiwane zdjęcie !!! Jak wyglądał Most nad strumieniem Zielonka?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież