Już 17 sierpnia rozpocznie się najdłuższy maraton rowerowy w obecnym sezonie - Maraton Rowerowy Dookoła Polski (MRDP), którego dystans w tej edycji wyniesie aż 3130 kilometrów.
 
Image
zapraszamy

 

Trasa maratonu będzie przebiegać wzdłuż granic Polski tworząc jeden z najdłuższych maratonów rowerowych na świecie. Idea maratonu jest prosta - nie liczy się tylko końcowa lokata, ale samo ukończenie maratonu w czasie 10 dni. Start i meta zlokalizowane są na Przylądku Rozewie przy latarni morskiej.
 
Impreza uwzględnia start zawodników w dwóch kategoriach: 1. SPORT (kategoria dla zawodników ze sztabem, samochodem technicznym i wsparciem) 2. EXTREME, w której zawodnicy zdani są wyłącznie na siebie, bez masażystów, bez lekarzy i całego tabunu ludzi, który towarzyszy zawodnikom przy typowych wyścigach szosowych.

Maraton nie ma charakteru komercyjnego, jest organizowany hobbystycznie. Zawodnicy swoją jazdą wspierają charytatywnie fundację Jaśka Meli (Fundacja Poza Horyzonty) zbierając pieniądze na protezę dla jednego z podopiecznych tej fundacji. Dyrektor MRDP Daniel Śmieja zaprasza na oficjalną stronę wydarzenia: mrdp.pl oraz do pobrania aplikacji mobilnej MRDP dzięki której będzie można na żywo śledzić relacje zawodników z trasy: iOS - itunes.apple.com/us/app/mrdp-maraton-rowerowy-dooko/id673556815?l=pl  Android - play.google.com/store/apps/details?id=pl.desi9n.mrdp

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież