Stowarzyszenie Nasze Wycieczki 11 czerwca 2011 odwiedziło Bad Schwartau i Lubekę. Pojechaliśmy zaprezentować projekt "Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera". Kilka porannych godzin spędziliśmy w Bad Schwartau. Odwiedziliśmy Pana Wiktora Kaczkowskiego, dyrektora Muzeum Miasta/Museum der Stadt Schwartau. Czekało na nas gorące powitanie.

Image
w muzeum Bad Schwartau
 
Poznaliśmy Pana Uwe Köhlera, który urodził się w Szczecinie w 1938 roku. W książce Heinza Gelinskiego "Stettin, eine deutsche Großstadt  in den 30er Jahren" jest zdjęcie jego mamy, idącej ulicą Niepodległości/Parade Platz prowadząc przed sobą wózek. W wózku tym jedzie Pan Uwe Köhler, obecnie mieszkaniec Bad Schwartau i znakomity regionalista.

Image
Pan Uwe Köhler

Po krótkiej prezentacji wraz z Panem Uwe Köhlerem wyruszyliśmy na spacer po mieście w poszukiwaniu śladów Wilhelma Meyera.
  
Image
nad jeziorem Schwartau

 

Image
dolina Schwartau, na pierwszym planie kamień postawiony z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Mieszkańców/Der Gemeinnützig
 
Po południu pojechaliśmy do Lubeki. Pan Uwe Köhler wiedząc, że mały mało czasu zaproponował nam obejrzenie starego miasta z góry. Pan Uwe jest znakomitym przewodnikiem.

Image
widok na Lubekę z trzeciego piętra parkingu
 
W domu szczecińskim/Haus Stettin po serdecznym powitaniu i krótkiej wymianie zdań zaprosiliśmy Pana Horsta Jeschke i jego przyjaciół do obejrzenia prezentacji na temat Mostu Wilhelma Meyera i całej historii związanej z tym miejscem. Wszyscy byli zaskoczeni tym, jak wiele może zdziałać współpraca.

Image
w domu szczecińskim/Haus Stettin
 
Image
przed domem szczecińskim/Haus Stettin

Jeszcze raz serdecznie dziekujemy za miłe przyjęcie: Panu Wiktorowi Kaczkowskiemu, Panu Hansowi-Joachimowi Meyerowi, Panu Uwe Köhlerowi, Panu Horstowi Jeschke. Za pomoc w porozumiewaniu serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Ehlers. Pożegnaliśmy się słowami: do zobaczenia wkrótce i mamy nadzieję, że niedługo to nastąpi.

zobacz: miasto BAD SCHWARTAU

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież