Miasto Szczecin wraz ze szczecińskimi organizacjami rozpoczyna kampanię zachęcającą do odpisania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego pod hasłem „Niewiele trzeba by czuć się lepiej. Wystarczy 1 %”. W Szczecinie działa ponad 150 organizacji posiadających status OPP. Zachęcamy do przekazywania 1% lokalnym organizacjom.

 

Radio Szczecin, 5 luty 2015, Stowarzyszenie "Nasze Wycieczki" otrzymany 1 % planuje przeznaczyć na odbudowę mostu nad strumieniem Zielonka w Lasku Arkońskim.

 

W zależności od wysokości przekazane nam środki, będą albo częścią wkładu do unijnego wniosku, lub podstawą,  by skutecznie ruszyć z projektem "Most nad strumieniem Zielonka w Lasku Arkońskim". Bo skoro most był i brakuje go (od kilkunastu już lat !), to należy przejście/przejazd odbudować. O ile przyjemniej byłoby gdybyśmy mieli tutaj nowy, ciekawy most. Niekoniecznie murowany z cegły i betonu, może tańszy i lepszy byłby most wiszący ? Odbudowany most przywróci bezpośredni przejazd do ulicy Miodowej i dalej do Puszczy Wkrzańskiej. Wszystko zależy od lokalnego zaangażowania. Zachęcamy do przekazywania 1% na "Nasze Wycieczki" KRS 0000244784. Wspierając lokalne Stowarzyszenia masz wpływ na lepsze życie mieszkańców Szczecina.

 

tak wygląda znajdujący się obok most nad strumieniem Żabiniec

 

z mostu nad Żabińcem wprost dojdziemy do strumienia Zielonka

 

cały czas prosto

 

tu można chwilę odpocząć

 

dalej kierujemy się między zielone poręcze

 

ale dalej drogi nie ma

 

jest siatka by nie spaść w dół

 

gdzie płynie strumień Zielonka

 

strumień Zielonka

 

 

w okolicy strumienia Zielonka

 

Gdy jedziemy rowerem musimy jechać wzdłuż skarpy i przekroczyć strumień Zielonka bliżej Osowa.

 

 

lub wyjechać przez bramę oznaczającą "szlak Głębokie-Osów" wprost do Osowa.

 

Poszukiwane zdjęcie !!! Jak wyglądał Most nad strumieniem Zielonka? 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież