Po raz kolejny  mieszkańcy Szczecina mają możliwość zadecydować, na co wydane zostaną ich pieniądze. Nie przegap tej szansy i weź udział w głosowaniu! ZMIENIAJ SZCZECIN NA LEPSZE – zagłosuj na projekt odbudowy mostu nad strumieniem Zielonka w Lasku Arkońskim. Najwyższy czas by uczynić to miejsce ładniejszym !

 

Nad strumieniem Zielonka, fot. 24 czerwiec 2015, SNW

 

strumień Zielonka, fot. 21 październik 2012, SNW

 

W lasach miejskich Szczecina, nad strumieniem Zielonka w Lasku Arkońskim, jeszcze kilkanaście lat temu istniał most, dzięki któremu, można było bez przeszkód poruszać się na odcinku prowadzącym od Arkonki i ruin wieży Quistorpa do Polany Harcerskiej.

 

Nad strumieniem Zielonka, fot. 24 czerwiec 2015, SNW

 

Nad strumieniem Zielonka, fot. 24 czerwiec 2015, SNW

 

droga między strumieniem Zielonka i Żabiniec, fot. 24 czerwiec 2015, SNW

 

most nad strumieniem Żabiniec, fot. 24 czerwiec 2015, SNW

 

most nad strumieniem Żabiniec, fot. 24 czerwiec 2015, SNW

 

Na szlaku spacerowym prowadzącym od Arkonki i ruin wieży Quistorpa do Polany Harcerskiej mijamy trzy strumienie: Zielonka, Żabiniec i Kijanka. Nad Żabińcem i Kijanką mosty istnieją, ale kiedy dotrzemy do strumienia Zielonka zobaczymy głęboki na 10 metrów wąwóz, a w nim ruiny przęseł zawalonego mostu. Dla większości strome zbocze jest przeszkodą nie do pokonania. Chcąc znaleźć się po drugiej stronie szerokiego na ponad 20 metrów wąwozu trzeba iść jego skrajem aż pod Osów lub w drugą stronę, w kierunku Leśniczówki Białej, co znacznie wydłuża trasę.

 

17 września 2015 roku o godz. 17:00 w sali sesyjnej Rady Miasta Szczecin przy Placu Armii Krajowej 1 zostało przeprowadzone losowanie numerów porządkowych projektów decydujących o kolejności ich umieszczenia na listach zadań do głosowania o charakterze dzielnicowym. Zgłoszony przez nas projekt: BUDOWA MOSTU NAD STRUMIENIEM ZIELONKA W LASKU ARKOŃSKIM został pozytywnie zaopiniowany i przyjęty przez aklamację. Na liście zadań do głosowania projekt znajduje się pod numerem 23 w dzielnicy Zachód.

 

Głosujemy w dniach 1 - 21 października 2015 roku za pośrednictwem strony internetowej www.konsultuj.szczecin.pl. Jeśli spacerujesz, jeździsz rowerem i zależy Ci by bez przeszkód przechodzić/przejeżdżać nad strumieniem Zielonka - głosuj ! Most trzeba odbudować.

 

Jaką powinien mieć formę? Czy taką jak mosty nad strumieniami Żabiniec i Kijanka? Czy może wiszącą, jak most nad Oravą na Słowacji? Z pewnością musi być solidniejszy od poprzedniego, dlatego konieczne jest wykonanie prac geotechnicznych, określenie wytycznych i opracowanie nowego projektu, usunięcie starych, zawalonych przęseł, wykonanie ziemnych prac przygotowawczych i zbudowanie/odbudowanie nowego mostu. 

 

Most nad Oravą, Niżna, Słowacja, fot. Zbigniew Maciejowski, 1999 rok

 

Poszukiwane zdjęcie !!! Jak wyglądał Most nad strumieniem Zielonka?

 

Zobacz:  WYDARZENIE

większe zdjęcia oraz większą mapę z lokalizacją strumienia Zielonka

Jak trafić? - z Arkonki do Zielonki

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież