nadesłał: Michał Marciniak
4 lutego 2013, jestem w Nevis, jednej z dwóch wysp państwa Saint Kitts i Nevis (kn). Wyspa jest mała, okrągła i tworzy ją wulkan Nevis i jego podstawa, czyli 93 km2. Przybyłem tu samolotem w 15 minut z Antigua, na St. Kitts popłynę wewnętrznym promem, a 11 lutego znów samolotem, ale na Sint Maarten (holenderska cześć). Po wylądowaniu poszedłem na plażę i tam rozbiłem namiot. Z tyłu był wulkan, z przodu cieśnina, za którą jest Saint Kitts. Ludność przyjazna, niezbyt duże zaludnieniem, więc spokojnie.

Image
fot.547
 
Pogoda zrobiła się słoneczna, tak że wczoraj z południa wyspy dobrze widziałem wulkan Soulfriere Hill i cały Montserrat, oraz z drugej strony mały Sint Eustatius za St. Kitts. St. Kitts leży blisko Nevis kilkaset metrów. Wczorajszy dzień to marsz suchym kanionem zwanym tutaj ghaut, ciężko było, posuwałem się 1 km na 1 godzinę, zjadłem jakiś nieznany owoc i paliło mnie aż do dzisiejszego obiadu, takich błędów jakoś nie popełniam, ale owoc wyglądał jak jabłko i nawet był smaczny. Dojrzewają mango, zdarza się zjeść opadówki.
W historycznym budynku w bibliotece można skorzystać z internetu (internet płatny). Ogólnie na wszystkich wyspach kafejki internetowe nie są zbyt gęsto rozmieszczone, a poza tym są drogie. Ciepło około 28 C z lekkim wietrzykiem, bo wyspy małe i przewiewne. Na razie spanie w namiocie tu na Vevis jest bezproblemowe, mało mieszkanców i pozytywne nastawienie do turystów, jak będzie na kolejnych wyspach?

Image
fot.554
 
Image
fot.565
 
Image
fot.573

Image
fot.574
 
Saint Kitts - luty 2013 (kn). Piękne krajobrazy, wulkan, tropikalny las deszczowy, plaże (czarne i białe) mili ludzie, olbrzymia forteca po Brytyjczykach (na liscie UNESCO), kościółki anglikańskie, petroglif indiański (prawdopodobnie Arawaków, czyli jeszcze przed Caribami, liczne ruiny po młynach cukrowniczych i kominach...

Image
fot.577
 
Image
fot.584
 
Image
fot.596
 
Image
fot.601
 
Image
fot.608
 
Image
fot.617
 
Image
fot.620
 
Image
fot.625
 
Image
fot.639
 
Image
fot.641
 
Image
fot.648
 
Image
fot.653
 
Image
fot.658

 

Zobacz relacje i zdjęcia z pozostałych etapów oraz opis podróży:
6. - SAINT KITTS I NEVIS;
oraz ptaki, faunę i florę Małych Antyli. zdjęcia: Michał Marciniak

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież