Miasto Mladá Boleslav (87 km od Szklarskiej Poręby) uruchomiło ciekawy projekt turystyczny – trasę krajoznawczą Metalowy Szlak. Trasa ma długość siedmiu kilometrów, rozmieszczono na niej 16 paneli informacyjnych. Wiedzie przez zabytkowe zakątki miasta, przybliżając mniej popularne turystycznie miejsca i obiekty.

 

Mladá Boleslav-město

 

Współrzędne:
50°24'36.2"N 14°54'09.1"E
50.410041, 14.902538

 

Mladá Boleslav-město

 

Ścieżka edukacyjna ma na celu przybliżenie turystom i mieszkańcom w atrakcyjny i niecodzienny sposób zabytkowych obiektów i miejsc w mieście. Jest przeznaczona dla wszystkich kategorii wiekowych, grup turystycznych, turystów indywidualnych i szkół.

Początek i koniec można wybrać samemu na dowolnym przystanku. Najlepiej jednak udać się do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można otrzymać mapkę i niezbędne informacje. Trasa kończy się wówczas na dworcu autobusowym i kolejowym.

 

Mladá Boleslav-Metalová cesta

 

Opis trasy w języku polskim znajdziemy na stronie. Informacje o okolicach miasta Mladá Boleslav, atrakcjach przyrodniczych, zabytkach, imprezach kulturalnych oraz propozycje wycieczek znajdziemy na stronie, która jest opracowana także z myślą o polskich turystach, w polskiej wersji językowej. _23.08.2016.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież