nadesłał: dzwonek
około 50 kilometrowa wycieczka w Kotlinie Kłodzkiej:
Kudowa Zdrój - Karłów - Ostra Góra - Mochov (cz) - Kudowa Zdrój

 

Image
fot.1
maksymalna szybkość  57,5 km/h,
czas przejazdu około 3,5 h

 

Image
fot.2
 
Trasę zaczynamy w Kudowie Zdrój, uzdrowiskowej miejscowości pięknie położnej u podnóża Gór Stołowych. Startujemy spod Parku Zdrojowego gdzie zaczynamy długi i mozolny podjazd do Karłowa( 12 km pod górę, fakt, że kąt nachylenia 4,5 %, ale jest trudno). Karłów to wieś gdzie można zwiedzić Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Polecam bo widoki są naprawdę Fantastyczne. Na chwilę zbaczamy trochę z trasy by zobaczyć ruiny Fortu Karola.

Image
fot.3

Był to Fort Husycki po którym dzisiaj zostało tylko wspomnienie i parę porozwalanych murów. Ale widoki pozostały i są naprawdę fantastyczne. Teraz już w Karłowie zatrzymujemy się w sklepie i uzupełniamy płyny i  kierujemy się do Ostrej Góry gdzie wbrew pozorom nie ma ostrego podjazdu tylko... ostry bo aż 4 km zjazd - warto tutaj jechać ostrożnie i opanować emocje, bo droga jest w fatalnym stanie i łatwo o wywrotkę. W Ostrej Górze przekraczamy granicę Polsko - Czeską i jesteśmy w Machowie. Stamtąd już wracamy prosto do Kudowy.

Image
fot.4

Polecam wszystkim, którzy kochają jazdę na rowerach i tym którzy kochają GÓRY, bo w GÓRACH są nasze spiętrzone marzenia.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież