nadesłał: dzwonek
długość około  50 km
Wycieczkę zaczynamy w Kudowie Zdrój - Pięknie położonej miejscowości uzdrowiskowej liczącej sobie 650 lat. Z racji tego że jest to miejscowość przygraniczna udajemy się na wycieczkę do Czech gdzie ponoć są dużo lepsze drogi niż w Polsce.

Image
fot.1
 
Z Kudowy kierujemy się do Nachodu - pierwszego miasta w Czechach po minięciu granicy. Miasto jak miasto, większe od Kudowy, posiada sporo fabryk, a nad miastem góruje zabytkowy zamek. Kierujemy się do Pekla gdzie w 1995 roku przebywał Aleksander Kwaśniewski i prezydent Czech Havel. Fajnie położona wioska w lesie nad potokiem.

 

Image
fot.2


Stąd kierujemy się do Olešnice - stacji narciarskiej, a więc jak wnioskujemy może być fest pod górę.

Image
fot.3


Okazuje się, że owszem 19 km jest pod górę, ale bardzo łagodną, więc nie było większych problemów. Po 19 km jesteśmy u celu.

Image
fot.4


Fantastyczne widoki ciekawie rozmieszczone stoki narciarskie itp. Patrzymy na mapę i i kierujemy się na Zieleniec (to już miejscowość położona w Polsce, również baza narciarska). Tam już nas czeka około 15 km zjazdu i lądujemy z powrotem w Kudowie. Polecam tą trasę, był to NIEPLANOWANY WYPAD, a okazało się, że trasa jest naprawdę bardzo fajna.

Komentarze  

0 #2 dzwonek 2008-08-02 18:50
Naprawdę każdy kto lubi jeździć by dał spokojnie radę. Koniec trasy jest dosyć ciężki ale widoki wszystko wybaczają.
Cytować
0 #1 Gość 2008-07-30 13:41
19 km pod górę - czasami sie cieszę, że na nizinie mieszkam, ale widoczki warte wysiłku ;)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież