Szlak majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala"
nadesłała: Dominika Stawarz
Taka atrakcja turystyczna w Polsce zasługująca na wyróżnienie. Łódzki szlak konny nosi imię majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i został uznany za jedną z najlepszych polskich, nowych atrakcji turystycznych. Składa się z 2 tysięcy kilometrów długości i aż 200 ośrodków konnych !
Taka atrakcja turystyczna w Polsce zasługująca na wyróżnienie. Łódzki szlak konny nosi imię majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” i został uznany za jedną z najlepszych polskich, nowych atrakcji turystycznych. Składa się z 2 tysięcy kilometrów długości i aż 200 ośrodków konnych !
Oczywiście taka długa i wymagająca podróż musi zostać wynagrodzona krótkim odpoczynkiem. W takim wypadku szlak do zaoferowania ma 21 miejsc postojowych dla jeźdźców i ich koni, a na wszelkie pytania dotyczące trasy odpowiedzi udzieli 30 punktów informacyjnych. Cała trasa podzielona jest na dwie pętle – wewnętrzną i zewnętrzną, co daje 20 kilometrowe odcinki.
Malownicza podróż.
Udając się na przejażdżkę konną łódzkim szlakiem, zostaniemy oczarowani pięknem otaczających nas widoków. Gdyż szlak to nie tylko droga, ale przede wszystkim przejazd przez siedem parków krajobrazowych i 200 ośrodków jeździeckich rozlokowanych po całym województwie. Tam każdy znużony podróżą i dniem pełnym wrażeń znajdzie odpoczynek na sianie lub w hotelu w Łodzi odpowiadającym trzygwiazdkowym standardom. Jeśli jednak chcesz zwiedzić jeszcze stolice województwa łódzkiego i udać się w resztę wartych zobaczenia miejsc, możliwe, że będziesz szukał noclegu w centrum. Wtedy możesz wybrać, któryś z hoteli Accor – Ibis Łódź Centrum lub Novotel Łódź Centrum. W przypadku gdy znajdziesz się na trasie bez dostępu do ośrodka możesz skorzystać z odpoczynku pod krytymi wiatami, przygotowanymi specjalnie na taką ewentualność.
Łódzki szlak konny – reprezentant Polski w Europie
Podróżując konno przez województwo łódzkie powinieneś poświecić chwilę uwagi wielu atrakcjom i zabytkom, które dostępne są właśnie wzdłuż biegu trasy. Wymieniać można długo, jednak największe zainteresowanie zapewne rozbudzi: Pałac w Walewicach, Zespół Pałacowy w Nieborowie czy Klasztor Cystersów w Sulejowie. Specjalnie dla komfortu turystów zostały przygotowane elektroniczne przewodniki występujące w języku polskim i angielskim. Dla jeszcze większej wygody przygotowano 30 Punktów Informacji i Monitorowania, gdzie bezpłatnie można wypożyczyć urządzenie lokujące - dzięki niemu, po wciśnięciu przycisku SOS, informacja o położeniu turysty trafi wprost do służb ratowniczych. To jeszcze nie wszystko, ponieważ do dyspozycji podróżników są również nawigacje GPS.
Mobilny jeździec.
Zatrzymując się na minutę wytchnienia można bez obaw zagłębić się w otchłanie Internetu gdyż na szlaku natrafimy na bezpłatne Wi-Fi. Jeśli jednak potrzebujemy bardziej elementarnych przyborów jak telefonu, ładowarki czy komputera ( z drukarką, dzięki, której można wydrukować potrzebne mapy!) – nie pozostaje nic innego jak skorzystać z dostępnego asortymentu!
Coś dla tradycjonalisty.
Może jednak nie masz ochoty na jazdę konno i wolisz przebyć trasę pieszo lub rowerem? Nie ma najmniejszego problemu! Co więcej, poruszać można się tutaj także samochodem, a nawet amatorzy wodnych sportów znajdą coś dla siebie. Byś czuł się bezpiecznie Centrum Zarzadzania Szlakiem (adres Centrum - ul Wycieczkowa 86, 91-518 Łódź) czuwa nad poprawnym funkcjonowaniem i przebiegiem trasy. Ponadto, Centrum przystosowane jest do obsługi osób niepełnosprawnych i posiada specjalne miejsca postojowe na odpoczynek dla Ciebie i boksy dla wierzchowca. _2013.08.29.