SZLAK TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA to nowa atrakcja turystyczna Małopolski, a jednocześnie projekt mający na celu dokumentację i promocję ginących zawodów i tradycyjnego rękodzieła.

Image
u garcarza Stanisława Matyasika
 
Image
wakacyjne warsztaty na Szlaku
 
SZLAK TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA to pomysł na niekonwencjonalny sposób spędzenia wolnego czasu, na połączenie aktywnego wypoczynku z nauką technik rzemieślniczych, a przede wszystkim zachęta do spotkań z ludźmi, dla których rzemiosło i rękodzieło jest nie tyle zawodem czy hobby, ale pasją i życiem. Podróż Szlakiem jest również okazją do odwiedzenia pięknych i ciekawych miejsc, leżących najczęściej poza głównymi trasami turystycznymi. Szlak prowadzi nas od domu do pracowni twórcy, od warsztatu rzemieślnika  do pobliskiej izby regionalnej.
 
Image
na szlaku
 
Szlak daje możliwość wyboru  interesującego regionu, tematyki czy rodzaju aktywności i opracowanie własnej trasy podróżowania.

 
Image
kamieniarz Jan Chwalik z Bartnego
 
Image
Pisanki Anieli Tabaszewskiej

Szlak jest wciąż otwarty na nowych twórców, miejsca niezwykłe oraz na nowe inicjatywy, dlatego zapraszamy do współpracy osoby i instytucje, chcące współtworzyć i wspierać projekt Szlaku. 


Image
warsztaty garncarskie na szlaku

Image
Rzeźba Tadeusza Kuliga
 

Zapraszamy do planowania wycieczek do twórców. Wszelkie informacje chętnie udzieli Anna Migut-Ciuba z Fundacji NADwyraz; Kraków; tel. 12 350 61 34 lub 12 686 06 06; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.nadwyraz.pl; www.szlakrzemiosla.pl

Image
snycerstwo
 
Image
wakacyjne warsztaty na Szlaku

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież