Zielona Szkoła - Syrenie Stawy w Szczecinie to ogólnodostępne zadaszone wiaty z tablicami dotyczącymi ekosystemów leśnych, gospodarki leśnej, świata zwierząt, ochrony przyrody oraz Plac Edukacji Ekologicznej.

 

Zielona Szkoła - Syrenie Stawy w Szczecinie, fot. 29.04.2020, SNW

 

SYRENIE STAWY w Szczecinie, fot. 29.04.2020, SNW

W wiatach Zielonej Szkoły są 4 tablice edukacyjne: CELE I FORMY OCHRONY PRZYRODY, MARTWE DREWNO W LESIE, JAK ODNALEŹĆ SIĘ W LESIE, JAK LEŚNICY CHRONIĄ I PIELĘGNUJĄ LAS.

 

Obok zadaszonych wiat jest Plac Edukacji Ekologicznej m.in. z tablicami na temat drzew, ssaków, ptaków i owadów oraz z informacjami jak zachowywać się w lesie.

 

 SYRENIE STAWY w Szczecinie, Tablice przyrodniczo-dydaktyczne (na Placu Edukacji Ekologicznej), na pierwszym planie: Ciekawostki dendrologiczne, dalej: Jak zachowywać się w lesie, Owady itd., za nimi wiata Zielonej Szkoły, fot. 29.04.2020, SNW

  

Zielona Szkoła - Syrenie Stawy w Szczecinie, fot. 29.04.2020, SNW

 

Zielona Szkoła - Syrenie Stawy w Szczecinie, fot. 29.04.2020, SNW

 

Zielona Szkoła - Syrenie Stawy w Szczecinie, fot. 29.04.2020, SNW 

 

Zielona Szkoła jest dla wszystkich, którzy lubią połączenie nauki i zabawy na świeżym powietrzu, dla pojedynczych osób oraz dla rodzin, klas i większych grup. Zachęcamy nauczycieli oraz wykładowców do prowadzenia zajęć na terenie Zielonej Szkoły oraz na "Szlaku Syrenie Stawy", na którym rozlokowane są  stacje przyrodniczo - dydaktyczne (11 zadaszonych wiat). Pamiętajmy, że otaczający nas las stanowi dobro nas wszystkich. 

 

Zapraszamy do nauki i zabawy na SYRENICH STAWACH w Szczecinie - przedstawiamy 7 SCENARIUSZY ZAJĘĆ, 7 ciekawych tematów, 7 dwustronnych kartek A4 z informacjami i ćwiczeniami - do zabawy i nauki przyrody, geografii, ekologii, etyki, matematyki oraz orientacji w terenie. Zapraszamy wszystkich. Przedział wiekowy nie ma znaczenia. Niezbędna jest tylko umiejętność czytania, pisania, liczenia uczenia się: zapamiętywania i logicznego myślenia.

 

7 SCENARIUSZY ZAJĘĆ do nauki i zabawy na SYRENICH STAWACH w Szczecinie

 

1A i 1B - MOJA LOKALIZACJA - ORIENTACJA W TERENIE

 

2A i 2B - JAK ODNALEŹĆ SIĘ W LESIE, GDY PADNIE NAM KOMÓRKA? Ile wiesz? Sprawdź !

 

3A i 3B - CZY OWADY MOGĄ BYĆ FAJNE?

 

4A i 4B - PRZYPORZĄDKUJ PTAKI I SSAKI DO OPISÓW - POZNAJ PTAKI LEŚNE, WODNE, SZPONIASTE I ŚPIEWAJĄCE

 

5A i 5B - JAKIE SĄ FORMY OCHRONY PRZYRODY? Ile wiesz ? Sprawdź!

 

6A i 6B - CZY MOŻNA NAZWAĆ "DZBANEM" KOGOŚ KTO KARMI PTAKI WODNE? POKARM NATURALNY I ZASTĘPCZY PTAKÓW

 

7A i 7B - JAK ŻYĆ W ŚWIECIE BIORÓŻNORODNOŚCI? Ile wiesz? Sprawdź!

 

Zobacz również artykuł "Powierzchnia lasów na świecie - dodatkowe informacje do 7 scenariuszy".

 

Kierunkowskazy na terenie Syrenich Stawów w Szczecinie wskazują położenie Zielonej Szkoły, fot. 29.04.2020, SNW

 

Lokalizacja: 53°27'20.9"N 14°30'50.6"E

 

Ruiny schodów obok Zielonej Szkoły, , fot. 29.04.2020, SNW 

 

UWAGA! Na terenie Syrenich Stawów należy chodzić tylko wyznaczonymi ścieżkami. Poza ścieżkami łatwo o wypadek. Obok Zielonej Szkoły są zarośnięte miejsca, które kryją jeszcze pozostałości po 'Lindenhofie'. Być może w przyszłości Zielona Szkoła powiększy się o nowy skwer, na którym pozostałości starych fundamentów i ozdobnych cegieł posłużą do stworzenia dodatkowego ciekawego miejsca. Fajnie by było. Z jednej strony bezpieczna droga dla wózków, z drugiej schodki, które poprowadzą na plenerową wystawę ze zdjęciami przed rewitalizacją, czyli przed rokiem 2018, oraz zdjęciami z XX wieku, lat 30-tych i 60-tych, 70-tych, 80-tych, 90-tych, itd. Tymczasem pozostaje cieszyć się, korzystać i dbać o to co już zostało zrobione. Więcej na temat Syrenich Stawów w Szczecinie: TUTAJ.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież