Kołobrzeg latarnia morska - molo - park im.S.Żeromskiego, lub jedna z dwóch, równoległych do parku i morza "promenad" - kamienny szaniec - ścieżka przez "ekopark wschodni" - Podczele ulica Lwowska i dalej Podolska - stacja Bagicz - dąb "Bolesław - dąb "Warcisław" - i z powrotem. 
długość około 32 kilometry.
Na odcinku, około 7 km, od latarni morskiej do domu wczasowego Arka w Kołobrzegu spacerują wczasowicze, dlatego polecam tę trasę na czas poza sezonem.

Image
latarnia morska

 

Można zacząć w Kołobrzegu. Kierujemy się na wschód, od latarni morskiej do mola jest około 700 metrów, dalej skręcamy w Aleję Nadmorską, jedziemy ścieżką, środkiem parku im.S.Żeromskiego, lub równoległą do nich promenadą, czyli ulicą M.Rodziewiczówny, gdzie zaznaczona jest ścieżka dla rowerów. Przy pomniku Sanitariuszki, ulica M.Rodziewiczówny przechodzi w gen.W.Sikorskiego. Mijamy “Kamienny Szaniec” i dom wczasowy “Arka”. Za nim zbudowana jest ścieżka rowerowa. Biegnie równolegle do morza, przez "ekopark wschodni".

Image
ekopark

Image
ekopark

Image
ścieżka wzdłuż morza

Po 2,5km jest rozwidlenie do sanatorium Holtur, mieszącego się w budynku zbudowanym w 1903 roku jako "Leśna Lecznica dr Reinke". My jedziemy dalej prosto, do dzielnicy Podczele-osiedle. Tutaj  ulicą Lwowską i dalej Podolską (bardzo małe natężenie ruchu), wzdłuż nieczynnego lotniska, dojeżdżamy do stacji Bagicz.

Image
Podczele

Przecinamy drogę główną Kołobrzeg-Koszalin i jedziemy dalej prosto, do lasu, gdzie zaczyna się niebieski szlak. Po przejechaniu około 1,5 km rośnie dąb "Bolesław" i po nastepnych 2 km, dąb "Warcisław". Stąd można wrócić tą samą trasą.

Image
dąb Warcisław

 

zobacz: PODCZELE - Bike the Baltic

Komentarze  

0 #3 Gość 2010-02-26 23:33
W ostatnie wakacje kilkakrotnie jeździłam z córkami tą trasą i nawet te dęby znalazłyśmy, choć nie bez problemów. Ścieżka w lesie była słabo widoczna i raczej podmokła, tak samo jak i ścieżka do samego lasu. Parę razy trzeba było przejechać z rozpędu wielkie kałuże bo i ominąć nie było jak. A w lesie, gdyby nie oznakowania niebieskiego szlaku na drzewach, to w życiu byśmy tego \"Bolesława\" nie znalazły. Ale to właśnie miało swój urok, a dąb faktycznie robi wrażenie. Cała wyprawa była fantastyczna. Gorąco polecam.
Cytować
0 #2 Gość 2009-07-18 13:16
Przydałoby się wstawić fotki, tego przecięcia drogi Kołobrzeg- Koszalin i jazdy dalej prosto - w którym to miejscu dokładnie jechać do lasu na ten niebieski szlak.
Cytować
0 #1 Gość 2009-01-15 17:30
Piękna trasa! Często z niej korzystam łatw a dla każdego, urocze widoki o każdej porze roku. polecam 1 Tj
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież