Wisełka - Warnowo - Ładzin - Kodrąbek - ruiny Zamku “Apenburg” (Żurawice) - Dargobądź - Rezerwat “Łuniewo” - Warnowo - Wisełka
długość 35,8 km - trasa w większości po płaskich ścieżkach leśnych i mało uczęszczanych drogach asfaltowych.
Wyjeżdżamy z Wisełki drogą asfaltową do Warnowa (przyjemny leśny odcinek) po drodze mijamy jezioro Czajcze, Wydrzy Głaz i Grodzisko.
 
Image
W Warnowie przy leśniczówce pomnik przyrody Żywotnik Olbrzymi (ok. 110 lat, 448 cm obwodu pnia i 25 m wysokości).

 

Z Warnowa, dalej asfaltówką, jedziemy przez Ładzin, Kodrąbek, po prawej stronie mijamy folwark Jagienki i nie wjeżdżając do Mokrzycy Wielkiej, przed przejazdem kolejowym, skręcamy w prawo.

 

Image
za 2 km niebieski szlak

 

Po przejechaniu około 2km, skręcamy w lewo, pod górę, na  niebieski szlak, który doprowadzi do ruin zamku Apenburg (Żurawice). Pozostałości po zamku jest już niewiele, zdziczały park, gruzowisko - widać tu ślady działalności poszukiwaczy skarbów.

 

Image
widok góry

Wracamy zjeżdżając tym samym niebieskim szlakiem, dojeżdżamy do Dargobądzia. Przed wiaduktem jest skręt na wąską asfaltową drogę wzdłuż drogi szybkiego ruchu.

 

Image
przed Dargobądziem
 
Image
leśna droga przeciwpożarowa
 
Dojeżdżając do lasu wjeżdżamy na leśną drogę przeciwpożarową, która prowadzi nas prosto do Warnowa. Przed samym Warnowem znajduje się rezerwat Łuniewo ze ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną. (w Warnowie stacja PKP, ostania przed Międzyzdrojami). Z Warnowa wracamy do Wisełki tą samą drogą.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież