Trasa liczy około 24 kilometry - z dworca kolejowego w Świnoujściu przez Ahlbeck, Herringsdorf do Bansin i z powrotem.

Image
molo w Herringsdorf

 

Image
molo w Ahlbeck
 
Przy dworcu kolejowym w Świnoujściu wsiadamy na prom i  przeprawiwszy się na drugi brzeg jedziemy przez Świnoujście w kierunku plaży aż dojedziemy do promenady. Tu skręcamy w kierunku zachodnim i jedziemy cały czas prosto. W miejscu, gdzie kończą się zabudowania droga dalej prowadzi przez las. Mijamy granicę i dalej jedziemy drogą prosto przez las. Po kilku kilometrach wjeżdżamy do miasteczka. Dalej przez Ahlbeck, Herringsdorf prowadzi szeroka promenada aż do Bansin. Droga przez kurorty Ahlbeck - Herringsdorf  - Bansin jest wzorcowo przystosowana dla turystów poruszających się na rowerach. Po drodze liczne miejsca przystankowe i  stojaki na rowery. W niektórych miejscach, należy zwracać uwagę na znaki drogowe. Szczególnie przy zejściach na molo są drogi tylko dla rowerów i miejsca gdzie należy prowadzić rower. Ostatnie zejście na plażę w Bansin jest zejściem na plażę na naturystów. Obowiązuje tu, tak jak przy osobnym zejściu na plażę dla psów, opłata klimatyczna 2,5 Euro. Pozostałe zejścia na plażę, wejście na molo w Ahlbeck, Heringsdorfie i Bansin jak również większość toalet jest za darmo, a w niektórych kawiarniach i restauracjach mówiący po polsku kelnerzy serwują polską kuchnię.

 

Image
Ahlbeck

Image
Ahlbeck
 
Image
Herringsdorf
 
Image
Świnoujście - widok z promu
 
Image
promy w Świnoujściu

Komentarze  

0 #6 danusia i andrzej 2015-04-09 08:36
Jestesmy właśnie w Świnoujściu pogoda super idealna na rowery, jest mnóstwo ścieżek rowerowych.Jest co zwiedzać. Polecamy to miejsce.
Cytować
0 #5 Gość 2011-08-15 09:59
będę mega wdzięczna jeśli ktoś pomoże mi jak tam dojechać?:/ jak będę samochodem w Świnoujsciu to na co się kierować ile kosztuje przeprawa bo coś mi świta jak bylam tam kilka lat temu na wycieczce i jak dostać się do Alhbeck?
Cytować
+2 #4 Gość 2010-09-17 13:40
Proponuję rozszerzyć trasę o port Kaminkee nad zalewem Szczecińskim i lotnisko Herringsdorf, prowadzi tam ścieżka rowerowa z Ahlbeck przez Garz, można również dotrzeć turystycznym przejściem poniżej centrum Świnoujścia. M iędzy Zalewem a Bałtykiem jest trochę górek ale wszystkie trasy utwardzone, dobrze oznakowane. Cały Uznam jest godny polecenia dla rowerzystów. Duży plus dla samego Świnoujścia za ilość ścieżek rowerowych.
Cytować
0 #3 Gość 2010-07-13 13:18
Mini pizza 1,50 euro, hot dog 0,90 euro, kiełbacha z rożna (bardzo dobra) w bułce 1,90 euro, kebab od turka 3,50, (ale brak chętnych, bo dla Niemców to drogo). Wszystko ceny przy promenadzie nieopodal molo w Heringsdorf. Woda \"kolorowa\" 1,5 litra w Netto i Aldi 0,50 euro i spory wybór smaków. Wina od 1,3 do 2,5 euro w Netto. Zważywszy na ceny w polskich \"kurortach\" i piękne otoczenie to chyba niedrogo. Naprawdę warto się wybrać, bo tam jest pięknie!
Cytować
+3 #2 Gość 2009-09-02 10:05
warto się przejechać chociażby po wrażenia jakie wywołuje architektura tych trzech kurortów, również architektura krajobrazu i jeszcze ta mnogośc ławek i miejsc do odpoczynku abstrahując od np. miejsc w ... > patrz np. ostatnie foto. :-)
Cytować
+2 #1 Gość 2009-09-01 00:07
Masa, masa rowerzystów, a przed wyjazdem straszono nas że wszędzie jest drogo i lepiej wszystko ze soba zabrać, a na molo w Herringsdorfie okazało się że smaczna bułka z łososiem lub śledziem kosztuje 1,5 euro , he,he
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież