W ramach projektu "Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera " w 2010 roku wydrukowane zostały pocztówki przedstawiające obiekty, które zostały zaprojektowane lub powstały pod nadzorem Wilhelma Meyera. Serię rozpoczynają dwie pocztówki WAŁÓW CHROBREGO z lat 30-tych XX wieku.

Image
nr 1. kopia pocztówki z 1938 roku, z kolekcji VIVART-u
Image
nr 2. lata 30-te XX wieku, z kolekcji VIVART-u

Image
nr 3. kopia pocztówki z 1934 roku, z kolekcji VIVART-u

Główny, środkowy gmach na Wałach Chrobrego, znalazł się na trzeciej pocztówce. Przedstawia Muzeum Miejskie, obecnie Muzeum Narodowe. Następne dwie pocztówki to Cmentarz Centralny w Szczecinie: Kaplica i Brama Główna.

Image
nr 4. początek XX wieku, z kolekcji Grzegorza Pietkiewicza

Image
nr 5. kopia pocztówki z 1920 roku, z kolekcji Marii Michalak

Image
nr 6. lata 30-te XX wieku, z kolekcji VIVART-u

Na pocztówce nr 6 widać elementy architektoniczne Mostu Kłodnego. Poniżej (pocztówka nr 7) widok z Bramy Portowej na niewielki (nie istniejący) budynek Informacji Turystycznej.

Image
nr 7. kopia pocztówki z 1938 roku, z kolekcji VIVART-u

Image
nr 8. ze zbiorów parafii ewangelicko-augsburskiej Świętej Trójcy

Kopia pocztówki pochodzącej z lat 1929-1936 przedstawia Gertrudkirche obecnie Kościół Świętej Trójcy.

Image
nr 9. kopia pocztówki z 1917 roku, z kolekcji VIVART-u

Image
nr 10. lata 30-ste XX wieku, z kolekcji VIVART-u

Pocztówka 9 i 10 przedstawia gmach Urzędu Celnego. Nie jest to obiekt zaprojektowany przez Wilhelma Meyera. W 2010 roku, kiedy pocztówki były drukowane, uważano powszechnie, że gmach Głównego Urzędu Celnego jest jednym z ważniejszych osiągnięć Wilhelma Meyera. Wymieniany był przez wszystkich szczecińskich przewodników jednym tchem z Wałami Chrobrego i Cmentarzem Centralnym jako główne osiągnięcia Meyera. Jednak dotarcie do źródeł zweryfikowało ten "fakt". Główny Urząd Celny, tak jak gmach Prezydium Policji, zaprojektowany został w Ministerstwie Robót Publicznych a nadzór był w rękach radcy budowlanego Rösenera. Postanowiliśmy jednak nie usuwać tych pocztówek z całej serii, tylko rozdać i dzielić się tą informacją. 

Pocztówki wydrukowane zostały dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Szczecinie w celu popularyzacji wiedzy o Wilhelmie Meyerze. Od otwarcia wystawy w czerwcu 2010 roku członkowie stowarzyszenia "Nasze Wycieczki" rozdali ponad 5,5 tysiąca pocztówek. Dystrybucja odbywa się bezpłatnie.