DATA i MIEJSCE URODZENIA15.09.1899 r. w .......... .
DATA i MIEJSCE ŚMIERCI - 15.12.1949 r. w Szczecinie.

 

Grób Karla Radtke, cmentarz 'Bethanien', Szczecin 1949 rok.

 

MATKA - ....... .
OJCIEC - ....... .
RODZEŃSTWO - ....... .


ZWIĄZEK MAŁŻEŃSKI  - ....... w ....... . 
ŻONA  - Żona Karla Radtke i ich syn, również Karl, mieszkali w Szczecinie do 1957 roku, po czym przeprowadzili się do Koblencji. 
DZIECI - Karl Radtke, urodzony 2 marca 1937 roku w Szczecinie.

 

ADRES ZAMIESZKANIA / ŻYCIE / PRACA / AKTYWNOŚĆ

Syn Karla Radtke, również Karl, mieszka w Koblencji. Słabo widzi, ale dzięki jego rodzinie, możemy podzielić się informacją, że: ulica, na której mieszkał w Szczecinie, znajdowała się w pobliżu końcowego przystanku ówczesnego tramwaju i nieopodal szkoły. Miał 12 lat jak zmarł jego ojciec, 20 jak wyjechał ze Szczecina. Teraz (2022) ma 85 lat i niestety nie pamięta nazw ulic, ani numeru tramwaju.

 

Dziękujemy Christel Radtke, oraz Renate Jachow i Hansowi Georgowi Jachow za wspólne odkrywanie historii Szczecina.

 

OSTATNIE MIEJSCE SPOCZYNKU - cmentarz przy ulicy Wawrzyniaka w Szczecinie, na TERENIE BYŁEGO (1866-1945) ZAKŁADU BETHANIEN.

 

 

Pani Renate Jachow, Szczecin, cmentarz 'Bethanien', fot. Hans Georg Jachow, 2009 rok.

 

Na cmentarzu 'Bethanien' przy ulicy Wawrzyniaka w Szczecinie była pochowana nie tylko rodzina Johannesa Quistorpa.

 

Ponad 10 lat temu otrzymaliśmy zdjęcia od Pani Renate Jachow. W czasie pandemii, gdy sporo czasu poświęcaliśmy na porządkowania naszego archiwum, natknęliśmy się na te zdjęcia i postanowiliśmy umieścić je w następnej e-publikacji na temat 'Bethanien'. Obecnie (kwiecień 2022), kiedy dowiedzieliśmy się, że na tym cmentarzu prowadzona jest rewitalizacja, upubliczniamy zdjęcia bezpośrednio w artykule: Karl Radtke w katalogu: woj. zachodniopomorskie/ SZCZECIN - Ludzie i Miasto - wiek XIX, XX i XXI. Jesteśmy pewni, że rodzina Karla Radtke zapewne chciałaby by podmioty, które przeprowadzają rewitalizację cmentarza na 'Bethanien', uwzględniły również mogiłę Karla Radtke i nie postawiły tam, np. ławeczki lub kosza na śmieci.

 

Cmentarz 'Bethanien', Szczecin, fot. Hans Georg Jachow, 2010 rok.

 

 
Szczecin - Ludzie i Miasto - wiek XIX, XX i XXI" to projekt, który trwa od 2005 roku, od początku działalności Stowarzyszenia Nasze Wycieczki i cały czas jest w trakcie opracowywania, dlatego w tekście mogą znaleźć się "wielokropki", które będą uzupełniane po znalezieniu, przeanalizowaniu i zweryfikowaniu materiałów źródłowych. ŹRÓDŁA: KSIĄŻNICA POMORSKA IM. STANISŁAWA STASZICA W SZCZECINIE, ARCHIWUM PAŃSTWOWE W SZCZECINIE i ZBIORY WŁASNE STOWARZYSZENIA NASZE WYCIECZKI.