nadesłał :: Jerzy Żmihorski
Gorąco polecam Sandomierz - miasto o ponad tysiącletniej historii, malowniczo położone na lessowych wzgórzach na wysokiej skarpie Wisły.

Image
Warta Bractwa Rycerskiego i Ratusz

To jedno z najstarszych miast Polski o niezwykłym uroku. Ślady pierwszej obecności człowieka na tych terenach pochodzą z neolitu (5200 p.n.e - 1700 p.n.e).

Image
Wąwóz Królowej Jadwigi

 

Rejon bardzo ciekawy turystycznie z dużą ilością opisanych szlaków pieszych i rowerowych przebiegających przez wąwozy, sady i wzgórza lessowe.
 
Image
Rynek starego miasta

 

Stare miasto to perełka architektoniczna z pełną infrastrukturą turystyczną. Kopalnia wiedzy i informacji o Sandomierzu pod adresem strony sandomierskich przewodników http://www.sandomierskie.com

 

Image
Panorama Sandomierza

Komentarze  

0 #3 Gość 2010-08-17 12:55
Miasto jest piękne, ale jedzenie marne. Szkoda, że tutejsi kucharze nie zaglądają do restauracji krakowskich, warszawskich i nie biorą przykładów, Jedzenie w znanych i drogich sandomierskich restauracjach rozczarowuje rodzajem i sposobem serwowanych dań.
Cytować
0 #2 Lidia 2009-12-07 15:08
Dla mnie Sandomierz jest najpiekniejszym miastem w Polsce.Mieszkal am tam ponad 30 lat i zachecam do odwiedzania zabytkow (koscioly,podzi emia,wawozy). Glosuje cala rodzina(4) na moj Sandomierz !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
Cytować
0 #1 Gość 2007-07-11 09:22
ja mieszkam w Sandomierzu i przyznaje piękne miasto ale tylko ze względu na krajobraz...duż e rozwinięcie turystyczne ,zdecydowanie za mało handlowo-przemy słowe... PoZdR Sandomierzaniny i odwiedzający to miasto ;))
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież