Wisełka - Rezerwat “Żubry”Bunkier V3WapnicaRezerwat “Łuniewo”  - Warnowo - Wisełka
długość ok. 38 km - trasa w większości po ścieżkach leśnych i mało uczęszczanych drogach asfaltowych, krótki odcinek brukowanej drogi przez las.
Wyjeżdżamy z Wisełki drogą na Warnowo, na wysokości jeziora Czajcze skręcamy w prawo, na drogę leśną przeciwpożarową. Początkowo spory podjazd (około 100m n.p.m.) za to dalej jest bardzo przyjemny zjazd, starym leśnym duktem, aż do Rezerwatu Żubrów.

 

Image
droga do rezerwatu

 

Wjeżdżamy na zielony szlak, którym dojeżdżamy do Międzyzdrojów, dalej w pobliżu stacji PKP, skręcamy na niebieski szlak, na którym są punkty widokowe (panorama Międzyzdrojów, widok na  morze) sporo podjazdów i czasami trzeba zsiąść z roweru. 

 

Image
powyżej Miedzyzdrojów

 

Szlakiem dojeżdżamy do bunkra V3. Z bunkra drogą asfaltową kierujemy się do Wapnicy. W Wapnicy: pomnik przyrody Dąb Prastary (wysokość 21 metrów, obwód pnia 651 cm, wiek 350-450 lat).

 

Image
Wapnica

 

Warto zatrzymać się przy jeziorze Turkusowym (nie wolno się kąpać). Z Wapnicy jedziemy prosto malowniczą drogą brukowaną, niebieskim szlakiem, aż do leśniczówki Lubczewo.

Image
niebieski szlak

Tu niebieski szlak skręca wzdłuż Zalewu, a my jedziemy prosto do skrzyżowania z drogą szybkiego ruchu Świnoujście-Szczecin. Mijając je musimy zachować ostrożność - uwaga na mistrzów kierownicy. Dalej jedziemy prosto aż do skrzyżowania, gdzie stoi głaz pamiątkowy, tu skręcamy w lewo na drogę leśną przeciwpożarową. Prowadzi ona do rezerwatu "Łuniewo" i dalej do Warnowa. W  Warnowie, przy leśniczówce mijamy pomnik przyrody Żywotnik Olbrzymi (ok. 110 lat, 448cm obwodu pnia i 25m wysokości) i dalej droga asfaltową (4km) wracamy do Wisełki.