21.06.2022. wtorek
23.06.2022. czwartek
25.06.2022. sobota

za każdy razem wyruszamy o 13.00 z parkingu przy stawie Łomot, Dolina Siedmiu Młynów, wjazd od strony ul. Miodowej w ul. Pod Urwiskiem i wracamy na parking przy stawie Łomot po 2-3 godzinach.

 

Głazom, które mają ponadprzeciętne rozmiary, symboliczne kształty, zagłębienia, otwory, nawierty i wyryte znaki, od wieków przypisuje się właściwości magiczne, czasem boskie, czasem diabelskie. Uznaje się je za zabytki niechrześcijańskie, za materialne pozostałości pogańskich zachowań społeczno-kulturowych. Głaz, do którego pójdziemy nie ma ponadprzeciętnych rozmiarów, ale ma symboliczne kształty, zagłębienia, otwory, nawierty i wyryte  znaki oraz występuje w legendach, które krążyły w przekazach ustnych lokalnych  społeczności i zostały spisywane przez regionalistów w 1840, 1886, 1912 i 1926 roku. Opowiemy o tym na spacerze oraz przedstawimy możliwości dojścia do Diabelskiego Głazu i jakie ciekawe miejsca znajdują się w pobliżu. Do rozdania mamy scenariusze zajęć do nauki i zabawy w Zielonej Szkole Syrenich Stawów

 

 

 

Najbliższa komunikacja miejska  - Osów - autobusy 51 i 92. Na Głębokim znajduje się końcowy linii tramwajowej nr 9 i 12 oraz  linii autobusowej nr 51, 103, 106, 221, 227. Rozkłady jazdy na: https://www.zditm.szczecin.pl Z Głębokiego można dojść pieszo przez las - najkrótsza droga szlakiem GŁĘBOKIE - OSÓW.  

 

ZAPROSZENIE W FORMACIE PDF

 

Na jedną wycieczkę możemy zabrać maks. 50 osób. Prosimy rezerwować udział pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. którego dnia i ile osób weźmie udział w wydarzeniu. Udział bezpłatny. Projekt finansowany z Małych Dotacji przez Miasto Szczecin. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież