W dniach 19-21 czerwca 2014 roku Stowarzyszenie „Nasze Wycieczki” miało przyjemność uczestniczyć w  imprezie promującej turystykę na terenie Wielkopolski, a konkretnie Wielką Pętlę Wielkopolski, czyli liczący niemalże 700 kilometrów szlak turystyczny biegnący przez trzy województwa: lubuskie, kujawsko-pomorskie i wielkopolskie, wyznaczony przez bieg Noteci i Warty. Program wydarzenia obejmował, oprócz dwóch urokliwych tras rowerowych, również rejs statkiem po Jeziorze Kórnickim, wizytę w Arboretum Kórnickim, Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz zwiedzanie Mosiny i Jaszkowa.

 

Puszczykowo

 

 

Puszczykowo - Hotelarnia

 

Gościny użyczyła nam Hotelarnia - http://www.hotelarnia.pl/ - wyjątkowy architektonicznie hotel i kompleks SPA &Wellness, położony na obrzeżach Puszczykowa, w cichej i urokliwej okolicy. Znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego, który jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i odwiedzany jest przez ponad milion turystów rocznie. W parku znaleźć można 5 szlaków turystycznych o łącznej długości 85 km, podzielonych na 7 tras wycieczkowych, które pozwalają na poznanie zarówno wartości przyrodniczych jak i kulturowych tego terenu. Naturalne piękno parku tworzą rozmaite formy krajobrazu polodowcowego, naturalne zbiorowiska roślinne, a także związane z nimi gatunki zwierząt.

 

Puszczykowo

 

jezioro Góreckie

 

obszar ochrony ścisłej "Pod Dziadem"

 

ścieżka leśna
 

ścieżka leśna 

 

 

 

 

Wieża widokowa w Mosinie

 

 

 

4

Organizatorzy zadbali nawet o transport w razie niepogody :)

 

 

Obiad w niezwykłym miejscu. Stworzona na terenie dawnego XIX wiecznego puszczykowskiego dworca kolejowego położonego na skraju lasu restauracja „Lokomotywa” – www.eko-lokomotywa.pl . Klimat lokalu tworzą zgromadzone stare akcesoria kolejowe – mundury i czapki, lampy z parowozów, kasa stojąca w starym okienku kasowym i automat biletowy. Świetna kuchnia, respektująca oczekiwania klientów przywiązanych do tradycji, ale również wegetarian, wegan i alergików. Polecamy!

 

restauracja Lokomotywa

 

restauracja Lokomotywa

 

Muzeum Arkadego Fiedlera

 

 Muzeum Arkadego Fiedlera

 

Rogaliński Park Krajobrazowy

 

Rogaliński Park Krajobrazowy

 

 

Arboretum w Kórniku

 

Wielka Pętla Wielkopolski jest stworzona dla wszystkich lubiących turystykę wodną oraz ciekawe trasy rowerowe i piesze. W większości przebiega w pobliżu rzek i jezior, przez tereny parków krajobrazowych, rezerwatów i parków narodowych. Dokładny przebieg trasy, opis miast, atrakcji można zobaczyć na stronie http://www.wielka-petla-wielkopolski.pl/; facebook - https://www.facebook.com/Visit.Wielkopolska

 

STUDY TOUR dla dziennikarzy i blogerów turystycznych, w ramach kampanii pn. „Wielka Pętla Wielkopolski” zorganizowała w imieniu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej firma TARRAYA S.A. z Poznania.

 

W ciągu dwóch dni widzieliśmy tylko niewielki odcinek tej trasy, ale to co zobaczyliśmy zachęca by w przyszłości przyjechać tu jeszcze nie raz i w miarę możliwości zobaczyć Wielką Pętlę Wielkopolski w całości.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież