Ciekawe drzewa i krzewy w Parku przy ulicy Kutrzeby w Szczecinie jest projektem społecznym i długoterminowym. Nie mamy terminu do kiedy projekt musi zostać zakończony, więc możemy pozwolić sobie na to by pracować do skutku. Celem jest opracowanie edukacyjnej mapy ciekawych roślin i umieszczenie jej przy bramach wejściowych do Parku oraz w internecie. Wiosną 2019 roku przy oznaczaniu roślin i opracowywaniu mapy pomagali uczestnicy warsztatów przyrodniczych organizowanych w 2014 roku. 

 

Świerki (Picea A. Dietr.) w Parku przy ulicy Kutrzeby w Szczecinie. Za nawóz do iglaków dziękujemy Plantacji Suchanówko. 

 

 

Międzyosiedlowy park rekreacyjny przy ulicy Kutrzeby w Szczecinie. Od powstania parku w 2012 roku trochę się tutaj zmieniło, dlatego zaczęliśmy od narysowania aktualnego planu, na którym będziemy zaznaczać ciekawe rośliny.

 

W 2014 roku posadziliśmy m.in. Pięciornik krzewiasty, Krzewuszkę wczesną, Krzewuszkę cudowną, Tawułę japońską, Lilak Meyera, Dziurawiec, Forsycję zieloną, Pięknotkę, Laurowiśnię iberyjską, Kruszynę pospolitą, Dziurawiec kielichowaty, Dereń biały i Irgę poziomą. Obserwowanie roślin w różnych porach roku pozwala określić ich zdrowie. Widać, że niektóre rośliny wymagającą większej pielęgnacji (w mieście od lat atakuje namiotnik). Gdy będziemy mieć całą listę ciekawych drzew i krzewów zwrócimy się do Akademii Rolniczej o pomoc w precyzyjnym ich opisaniu.

 

Jak ważne są tereny zielone w bezpośrednim sąsiedztwie stref zurbanizowanych przeczytaj w książce "Miasta-Ogrody Jutra" Ebenezera Howarda

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież