Międzyosiedlowy park rekreacyjny przy ulicy Kutrzeby w Szczecinie jest inwestycją Gminy Miasto Szczecin, powstałą dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.
 
Image
Międzyosiedlowy park rekreacyjny przy ulicy Kutrzeby w Szczecinie. Skwer bohaterów kampanii wrześniowej, plac zabaw dla dzieci, scena plenerowa, wybieg dla psów, siłownia pod chmurką ...
 

 

Image
Wygląd terenu pod park w 2007 r.

 

Image
Wygląd terenu pod park w 2008 r.

 

Image
Wygląd terenu (stary sad) pod park w 2011 r.


Szczecin nazywany jest miastem zieleni. Może się on pochwalić największymi w Polsce lasami miejskimi, kilkunastoma parkami i kilkudziesięcioma skwerami. Park przy ulicy Kutrzeby i park przy ulicy Przygodnej, to pierwsze parki w Szczecinie powstałe po wojnie i zagospodarowane od podstaw. Miasto zagospodarowało leżące odłogiem nieużytki i przekształciło je w miejsce odpoczynku i relaksu. Wykonano tu wiele nasadzeń drzew i krzewów.

Image
Budowa parku - plac zabaw - czerwiec 2012 r.

 

Image
Budowa parku - wiata z kręgiem na ognisko - czerwiec 2012 r.

 

Park został oddany do użytku latem 2012 roku. Prace przy budowie parku trwały od kwietnia do lipca 2012 roku. Świetna lokalizacja (między ulicą Kutrzeby a Taczaka na Pogodnie) powoduje, że mogą z niego korzystać mieszkańcy kilku sąsiednich osiedli: Świerczewo, Krzekowo-Bezrzecze, Kaliny, Przyjaźni, Gumieńce.

 

Image
Wiata z kręgiem na ognisko. fot. 2012, SNW
 
Image
Plac zabaw w parku przy ul. Kutrzeby. fot. 2012, SNW
 

Na terenie parku, o powierzchni około 3 ha, są zadaszone, drewniane wiaty z kręgami na ognisko, stoły, ławki, płotki oraz stolik do gry w szachy. Dla amatorów czynnego wypoczynku wybudowano boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę oraz ustawiono stół do ping-ponga i siłownię pod chmurką. Z myślą o najmłodszych powstał bezpieczny plac zabaw, na którym znajduje się piaskownica, drewniane domki, huśtawki z zabezpieczeniami dla maluchów, ślizgawka i karuzela. Obok byłego sadu stworzono skwer, na którym znajdują się tablice informacyjne o 10 bohaterach kampanii wrześniowej, m.in. generale Tadeuszu Kutrzebie.

Image
Scena plenerowa w parku przy ul. Kutrzeby. fot. 2012, SNW


Na specjalnie wyznaczonym placu istnieje możliwość zorganizowania osiedlowej imprezy plenerowej. W tym celu wybudowano niewielką scenę z miejscami siedzącymi.

Image
Ogrodzony wybieg dla psów. fot. 2012, SNW
 
Image
Park przy ul. Kutrzeby. fot. 2012, SNW

 

Image
Park przy ul. Kutrzeby. fot. 2012, SNW

 
Image

 

Zobacz - Szczecin - ze skweru SOSABOWSKIEGO na skwer BOHATERÓW

Komentarze  

0 #2 ania 2015-04-30 17:50
park przy ulicy Kutrzeby ma ulicę Kutrzeby w swojej nazwie. Tak jak powoli Park powstawał i cały czas powstaje - niedługo będzie oświetlenie - tak za jakiś czas znikną zarośla i zostanie uporzadkowany bałagan.
Cytować
0 #1 Zbigniew 2015-04-22 03:39
To, co Państwo pokazujecie i co piszecie jest nieprawdą. Park jest tylko od ul. Taczaka. Natomiast od ul. Kutrzeby parku niema, jest natomiast bałagan, zarośla, siedlisko narkomanów i noclegownia meneli. Dołączcie zdjęcia od ul. Kutrzeby!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież