“Polana-Widok” znajduje się na terenie Puszczy Bukowej, w Parku Leśnym Zdroje, między ulicą Kopalnianą a Grabową. Jest to obszerny teren z miejscami do rozpalania ognisk i zadaszonymi wiatami do odpoczynku, oraz punktem widokowym na dolinę Odry i miasto Szczecin.

Image
Wejście na polanę
 
Dojazd: w Szczecinie Zdrojach,  z ulicy Batalionów Chłopskich, na wysokości budynku nr 3, skręcamy w ulicę Kopalnianą, kierujemy się nią do góry, gdzie przy jeziorze Szmaragdowym znajdują się parkingi. Stąd idąc pod górę żółtym szlakiem dojdziemy do “Polany - Widok”.

Image
droga przez polanę na punkt widokowy

Image
panorama szczecina

“Polana Widok” jest sztucznie usypaną górą, hałdą powstałą w okresie świetności działającej tu kopalni kredy - Portland Zement Fabrik  “Stern”, założonej przez Gustawa Adolfa Toepffera i Henricha Grawitza. Stworzyli tu ciekawe miejsce odpoczynku - punkt widokowy Cap Delbrück, gdzie można było podziwiać widoki z okrągłego pawilonu, zaprojektowanego w formie antycznego monopterosu przez architekta Delbrücka. Nie zachował się do naszych czasów.

Image
Monopteros - Cap Delbrück


Blisko: jezioro Szmaragdowe, schron - obecnie Szczecińskie Centrum Informacji Turystycznej SZMARAGDOWE-ZDROJE - siedziba Stowarzyszeni Poszukiwawczego.

Komentarze  

+1 #4 odmieniec 2016-07-28 16:47
Głosujcie Państwo na Wieżę Widokową w S.B.O. na 2017 rok.
Cytować
+2 #3 odmieniec 2015-10-02 18:59
Postawienie wieży widokowej zgłosiłem do SBO na 2016 rok. Zobaczymy, czy znajdą się w Szczecinie chętni poprzeć mój wniosek i wieżę zbudować. Zaproponowałem rozwiązanie umożliwiające wjazd na nią wózkami inwalidzkimi.Pr oszę, popierajcie mnie.
Cytować
-1 #2 AdiGryfino 2013-06-21 21:56
Byłem w tym miejscu 2 dni temi i lipa straszna. Widok pozarastany drzewami, obok zwisające linie energetyczne. Trzeba byłoby tam podwyższenie solidne zrobić by cokolwiek zobaczyć. O zrobieniu sobie zdjęcia z panoramą Szczecina nie ma co marzyć. Podobnie ma się sprawa z Hotelem Panorama. Zna ktoś jakieś ciekawe miejsca widokowe ? Ja Wam polecam dwa w Mescherinie :) Za to Jezioro Szmaragdowe na dole robi wrażenie. Super widoki. Pozdrawiam.
Cytować
+1 #1 Gość 2008-02-23 13:37
Piękna panorama lewobrzeżnego Szczecina. Podobne panoramy na lewy brzeg Odry można zobaczyć także ze Wzgórza Akademickiego (żółty szlak pieszy rozpoczynający się przy ulicy Granitowej w Podjuchach) , ze Wzgórza Bombardierów (w Kluczu) oraz ze wzgórza przy wjeździe na autostradę A6 od ulicy Morwowej w Podjuchach.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież