MOST WILHELMA MEYERA (Wilhelm Meyer Brücke), Szczecin
Miejsce to otrzymało nazwę „Most Wilhelma Meyera” 9.10.1927 roku. Ówczesne bractwa rowerowe uczciły w ten sposób głównego architekta Szczecina, twórcę Wałów Chrobrego, Cmentarza Centralnego i wielu budynków użyteczności publicznej oraz założyciela pierwszego w Szczecinie zrzeszenia, którego celem było tworzenie i naprawa ścieżek rowerowych. Po 1945 roku mimo wyraźnego napisu na kamieniu WILHELM MEYER BRÜCKE miejsce to mylnie zostało uznane za most Carla Friedricha Meyera i tak też było oznaczane na wszystkich mapach.
W czerwcu 2010 roku na wystawie w Muzeum Narodowym przedstawiliśmy materiały potwierdzające ponad wszelką wątpliwość, że MOST WILHELMA MEYERA jest poświęcony Wilhelmowi Meyerowi urodzonemu w 1854 roku w Schwartau, wybitnemu człowiekowi, który przez 44 lata mieszkał w Szczecinie, w tym przez 30 lat (od 1891 r. do 1921 r.) był głównym architektem miasta Szczecina (Stadtbaurat).
W czerwcu 2012 roku dzięki inicjatywie Stowarzyszenia "Nasze Wycieczki" i współpracy z Urzędem Miasta Szczecin, Muzeum Narodowym w Szczecinie i Nadleśnictwem Trzebież miejsce to zostało odnowione. W przyszłości stanie się także celem nowej trasy tematycznej „z Wałów Chrobrego do Mostu Wilhelma Meyera”. Zobacz fotorelację z otwarcia Mostu oraz wszystkie działania Projektu "Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera".
Lokalizacja: 53°30'01.5"N 14°30'56.6"E
blisko: DOLINA SIEDMIU MŁYNÓW w Szczecinie.
Na terenie lasów nie wolno: wjeżdżać samochodami, ani innymi pojazdami spalinowymi, zakłócać ciszy, palić ognisk w miejscach poza polanami rekreacyjnymi, śmiecić i zanieczyszczać wody, niszczyć roślin, płoszyć i łapać zwierząt, puszczać psy luzem.
Po: http://youtu.be/9Pv13ZOzhZo