Nadesłał :: Mateusz
Długość trasy ok. 26 km.
Z Chojny kierujemy się na Krajnik. Następnie odbijamy w lewo na Stoki. Mijamy wioskę i jedziemy dalej lasem, aż po lewej stronie zobaczymy jezioro pomiędzy drzewami.

Image
fot.1

Skręcamy w lewo, dróżką w las (ale nie asfaltową, tylko drugą  leśną). Jezioro jest czyste z bardzo ładną, leśną, piaszczysta plażą. Można się w nim wykapać. Dalej ruszamy drugim „wyjściem" z plaży, które jest po prawej stronie, stojąc twarzą do jeziora. Docieramy do ośrodka wypoczynkowego Politechniki Szczecińskiej i skręcamy ostro w prawo, tak, że ośrodek zostaje za naszymi plecami. Gdy dotrzemy do skrzyżowania, skręcamy w lewo, na kolejnym leśnym skrzyżowaniu skręcamy w prawo i gdy znajdziemy się na małej polance z drewnianą zieloną figurką choinki, też skręcamy w prawo. Tam już zaczyna się szlak niebieski. Dalej poruszamy się zgodnie ze wskazaniami szlaków, które łączą się przy głazie narzutowym.

Image
fot.2

Image
fot.3

Od głazu wracamy czerwonym szlakiem nadodrzańskim do Chojny.
 

Komentarze  

0 #3 Gość 2007-03-11 10:15
Miałam okazję spędzić kiedyś dużo czasu w ośrodku PS w Stokach. Polecam to miejsce, w samym środku lasu jezioro z dwoma wysepkami, czyściutkie, wieczorne ogniska, niebo pełne gwiazd (tylu gwiazd na niebie nigdzie indziej nie zobaczyłam), do dyspozycji są dwie łódki, jesienią warto przyjechać na grzyby jest ich w tych lasach pełno - tak samo jak takich małych żabek. Stawiasz jeden krok w lesie i 3 zabki odskakują na bok. To prawda w lesie jest wieża przeciwpożarowa z której jest przepiękny widok... fakt nie do zapomnienia. :)
Cytować
-1 #2 Gość 2007-02-22 14:42
To w mojej okolicy sa takie tereny?Latem musze się tam wybrać.Ile mozna jezdzić wokól Mieszkowic?Supe r opisana trasa. do zobaczenia na szlaku. Pozdrawiam Stasiek.
Cytować
0 #1 Gość 2006-08-06 06:13
Serdecznie polecam tamtejszy teren do wypoczynku, warto wspomniec ze przy wspomnianym jeziorze obok osrodka Politechniki Szczecinskiej znajduje sie ,,dzikie\" pole namiotowe na ktorym bez żadnych opłat - i udogodnien :) mozemy przenocowac. Przy odrobinie szczescia mozna zakwaterować sie na polu P.S.(Pan Piotr ma dobre serce:)) Warto dodac ze w okolicach wspomnianych głazów znajduje sie wieża przeciwpozarowa - wchodzimy po krętych schodkach kilkadziesiąt metrów nad koronę drzew- nasze oczy doslownie przecieramy ze zdumienia wspaniała panorama Cedynskiego Parku Krajobrazowego , pobliskiego Shwedt oraz przepływajacej w oddali Odry - to sie pamieta na całe życie, serdecznie polecam zakochany w tamtej okolicy Marek M.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież