Miejsce, które zostało stworzone przez mieszkańców Strzeżewa, cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki sponsorom została odrestaurowana dzwonnica i specjalnie dla Strzeżewa jest już odlany dzwon, który na wiosnę 2025 roku zostanie uruchomiony. Od 2 lat, w drugą sobotę sierpnia, organizowane są "Dni Strzeżewa", na które mieszkańcy serdecznie zapraszają.
Strzeżewo, fot. 20.12.2023, Marta Kaczor
Trwała ekspozycja kamienia młyńskiego z Komarzego Młyna ma na celu upowszechnienie wiedzy o tym ciekawym miejscu i zwiększenie świadomości na temat walorów Lasów Miejskich Szczecina.
Oczyszczone kamienie młyńskie z Komarzego Młyna, fot. 30.11.2024, SNW
W Parku Leśnym Mścięcino, na północnych Wzgórzach Warszewskich, leśne ścieżki biegną wzdłuż strumieni i malowniczych wąwozów. Po jednej stronie ulicy Przęsocińskiej płynie Grzybnica, a po drugiej Przęsocińska Struga, dawniej Strumień Komarzego Młyna [Mückenmühlbach]. Przed II WŚ przy strumieniu stał Komarzy Młyn [Mückenmühle].
Lasy Miejskie Szczecina, Park Leśny Mścięcino, Przęsocińska Struga w pobliżu Komarzego Młyna, fot. 2024, SNW
W Szczecinie na placu Tobruckim rosną dwa pomniki przyrody. Jednym z nich jest orzech czarny Juglans nigra o obwodzie pnia około 470 cm i wysokości 22 metrów zlokalizowany blisko chodnika od strony ulicy Nowej (działka 19, obręb 1039). Po drugiej stronie ulicy wznosi się okazały gmach byłego ratusza, miejsce pracy m.in. Hermanna Hakena, nadburmistrza Szczecina w latach 1878 - 1907. Orzech czarny został uznany pomnikiem przyrody 30.05 2002 roku.
Szczecin, plac Tobrucki, pomnik przyrody - orzech czarny, fot. 09.09.2023, SNW
Stowarzyszenie Nasze Wycieczki od 2005 roku opracowuje i zamieszcza na stronie artykuły i e-publikacje o ciekawych miejscach, trasach pieszych i rowerowych oraz informacje o projektach i działaniach realizowanych przez Stowarzyszenie.