Stowarzyszenie Nasze Wycieczki od 2005 roku opracowuje i zamieszcza na stronie artykuły i e-publikacje o ciekawych miejscach, trasach pieszych i rowerowych oraz informacje o projektach i działaniach realizowanych przez Stowarzyszenie.

 

Zapraszamy do współtworzenia serwisu i do weryfikowania informacji. Jeżeli widziałeś ciekawe miejsca, zrobiłeś zdjęcia, wiesz jak dojechać, wiesz czy miejsce jest ogólnodostępne, ile kosztuje bilet ? ... przyślij relację wraz ze zdjęciami na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ZAPRASZAMY. Więcej ...

 

Najważniejsze cele statutowe organizacji:

Wzbogacanie lokalnej oferty turystycznej poprzez prezentacje ciekawych miejsc o znaczeniu turystycznym, historycznym i kulturowym. Czytelne oznaczanie miejsc. Popularyzowanie historii Pomorza Zachodniego i ochrona dziedzictwa kulturowego. Inspirowanie społeczności lokalnych do działań eko - turystycznych, promocja ekoturystyki i aktywnego wypoczynku. Rozwijanie wiedzy przyrodniczej i świadomości ekologicznej. Uświadamianie społecznościom lokalnym potencjału i znaczenia ich okolic. Działanie na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami, pobudzanie aktywności eko - turystycznej w województwie zachodniopomorskim i euroregionie Pomerania, kształtowanie zaangażowanych postaw społecznych.

 

Stowarzyszenie Nasze Wycieczki jest autorem pierwszej w Szczecinie miejskiej trasy tematycznej 'Śladami Quistorpów', której otwarcie miało miejsce w 2008 roku. Relacja z otwarcia trasy: OTWARCIE TRASY ŚLADAMI QUISTORPÓW. W 2022 roku zrealizowaliśmy aktualizację trasy. Zdjęcia nowych tablic, oraz 'krótki film' - 9 minut i 41 sekund i dwustronna ulotka po polsku i niemiecku na stronie: 2022_Projekt: Szczecin - Trasa miejska - Śladami Quistorpów - uaktualnienie i popularyzacja

O Quistorpach - rodzinie szczecińskich filantropów opracowaliśmy dwie e-publikacje: pierwsza e-publikacja RODZINA i druga e-publikacja PARK QUISTORPA - SZCZODRY PODARUNEK

 

W Puszczy Wkrzańskiej odkryliśmy zabytkowy kamień z inskrypcją Most Wilhelma Meyera i koordynowaliśmy rewitalizację Mostu Meyera we współpracy z Urzędem Miasta, Muzeum Narodowym i Nadleśnictwem Trzebież. Postawiliśmy kamień na Moście Meyera, na swoim pierwotnym miejscu i w 2012 roku zorganizowaliśmy uroczyste otwarcie.

 

W Parku Kutrzeby w Szczecinie, na Skwerze Bohaterów Kampanii Wrześniowej wykonaliśmy trwałą wystawę o bohaterach kampanii wrześniowej - ciekawe miejsce do przeprowadzania lekcji podnoszących świadomość historyczną.

 

Opracowaliśmy i zrealizowaliśmy wiele wystaw m.in.:

Kultura na gruzach. Artystyczny Szczecin 1945-1948 na Jasnych Błoniach w Szczecinie,

Polskie groby w Berlinie / Niemieckie groby w Szczecinie - Nie umarłem / Ich bin nicht tot w Bramie Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie, 

Wilhelm Meyer dla Szczecina - Szczecin dla Wilhelma Meyera w Muzeum Narodowym na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

 

Biogramy mieszkańców Szczecina opracowujemy i wstawiamy na stronę: SZCZECIN - Ludzie i Miasto - wiek XIX, XX i XXI

 

W 2018 roku Stowarzyszenie Nasze Wycieczki zainicjowało powstanie w Szczecinie nowego parku miejskiego, pomiędzy ulicą Cukrową, a torami kolejowymi, na części działki miejskiej nr 2/4, od lat nieużytkowanej. W 2024 roku, po 6 latach działań, poparciu naszej inicjatywy przez inne organizacje i mieszkańców Szczecina, wszystko wskazuje na to, że oprócz szkoły powstanie w tym miejscu również park. Więcej na stronach:

2018-2019 - inicjatywa utworzenia Parku przy ulicy Cukrowej w Szczecinie,
Park przy ulicy Cukrowej w Szczecinie - co dalej?,
TAK dla Parku przy Cukrowej w Szczecinie - fotorelacja z 11.08.2022.

 

W 2023 roku opracowaliśmy projekt 'Walory geologiczne i archeologiczne Diabelskiego Głazu koło Pilchowa'. Rysunki i informacje o wyjątkowości głazu, o walorach geologicznych (ile może mieć lat, skąd pochodzi, droga jego 'wędrówki' i z czego się składa) i archeologicznych (pochodzenie nawiertów, co oznacza znak krzyża na środku głazu) zostały umieszczone na stronie i na tablicy w Lasach Miejskich Szczecina, dzięki temu miasto Szczecin zyskało nowe ciekawe miejsce edukacji, cel rodzinnych spacerów i szkolnych wycieczek (lekcji w terenie). Opracowaliśmy również e-publikację na temat legend o Diabelskim Głazie.

 

W 2023 roku zrealizowaliśmy projekt ZIELONE TERENY SZCZECINA - LEWOBRZEŻE, którego efektem jest 'krótki film' - 8 minut 33 sekundy.

 

Wszystkie nasze projekty i działania zobacz > TUTAJ.

Komentarze  

0 #5 Ania 2021-11-18 09:13
W czasie naszych wycieczek pytamy lokalnych mieszkańców jak dojść do ciekawych miejsc i okazuje się, że często mieszkający obok ludzie nie wiedzą jak dojść, bo nigdy tam nie byli. Mają słabą wiedzę o swojej okolicy, bo uważają, że ciekawe miejsca są gdzieś daleko. A one są wszędzie, różne dla wszystkich, wystarczy tylko wyjść z domu.
Cytować
0 #4 augen 2013-08-22 14:42
tez to znam, większość dużo gada ale jak przychodzi co do czego to cisza, i na wsteczny, czas im nie pozwala, dystansuja się ... społeczeństwo się degeneruje, jest to zjawisko globalne, cieszmy się, że komuś się jeszcze chce
Cytować
0 #3 kaśka 2013-08-20 15:09
coś więcej może być jakby tylko ludzie więcej robili a mniej narzekali
Cytować
0 #2 Gość wojciech 2013-08-18 13:13
Ciekawe powinno być tak po za tym coś więcej . Pozdrawiam
Cytować
+1 #1 kaska 2010-01-13 20:09
Bardzo ciekawy pomysł na portal. Tak trzymać!!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież