Wyspa Grodzka leży pomiędzy Odrą Zachodnią (od strony WAŁÓW CHROBREGO) i Duńczycą (od strony ŁASZTOWNI).  Południowy koniec wyspy odcięto sztucznym przekopem a powstały w ten sposób niewielki fragment wyspy nazwano  Bielawa. W ten sposób nastapił podział funkcji: na wyspie Grodzkiej są tylko działki a na Bielawie znajduje się przystań wioślarska.

Image
domek na jednej z działek

 

Image
aleja z żółtymi kwiatami

Nad Odrą, przy Kapitanacie Portu Urzędu Morskiego w Szczecinie jest mała przystań, z której codziennie na wyspę Grodzką kursuje łódź motorowa. Zabiera jednorazowo 11 osób. W okresie letnim od godziny 9 do 21, z przerwą między 13-15. Ludzie, którzy na wyspie mają działkę, płacą za przeprawę abonament. Pozostałych każda przeprawa kosztuje kilka złotych.

Image
odcumowanie

Image
psy na uwięzi, kaganiec na pysk

Image
11 osób max

Image
ścieżka wokół wyspy

Wokół wyspy prowadzi ścieżka, co jakiś czas są miejsca, pomosty, z których rozciąga się widok na Wały Chrobrego, na Łasztownię lub Port.

Image
widok na Wały Chrobrego

Image
widok na Łasztownię

Image
miejsce odpoczynku

Czasami przy porcie cumują luksusowe wycieczkowce, na zdjęciu SEABOURN SOJOURN. Z wyspy Grodzkiej można je podziwiać w całej okazałości. Tego typu wycieczkowce często mają kilkanaście pokładów, a na nich kilka restauracji, kasyno, lunch bary, ośrodki SPA i fitness, baseny, biblioteki, teatr ... Zdarza się, że obserwatorów stojących na brzegu wyspy obserwują pasażerowie z balkonów komportowych kajut. Pasażerowie luksusowych wycieczkowców płacą za rejsy np. siedmiodniowe po Bałtyku około 4 tysiące euro. Natomiast obserwatorzy z wyspy Grodzkiej podziwiają widoki za free.

Image
widok na luksusowy wycieczkowiec

Image
widok na luksusowy wycieczkowiec

Image
jeden z pomostów

Image
szklarnia na jednej z działek

Od wielu lat mówi sie o końcu działek na wyspie Grodzkiej i o planach zbudowania np. ozdobnego mostu łaczącego Wyspe Grodzką z Łasztownią, o budowie budynków mieszkalnych, luksusowych apartamentów z basenami, mieszkań, hoteli, biur, scen teatralnych lub operowych i sal kongresowych.  Do tego mariny i jachtkluby. Póki co na tablicy ogłoszeń przy przeprawie wiszą informacje o przetargach. Np. informacja z lipca 2010: działka o powierzchni 675m2 z altaną, szklarnia i wędzarnią w cenie wywoławczej 2 252 zł.

 

Image
domek na jednej z działek
 
Image
bramka 57

 

Image
widok na port
 

zobacz PUNKT WIDOKOWY - z głównego gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Komentarze  

-1 #2 Ania 2021-04-06 10:38
Polski Związek Działkowców, Zarząd ROD "Bielawa", ulica Jana z Kolna, niestety nie znam numeru telefonu. Pozdrawiam. Ania
Cytować
+1 #1 Tomasz Krzysztofik 2021-04-01 11:44
Witam , jestem zainteresowany kupnem dzialki na wyspie grodzkiej w Szczecinie. Prosiłbym o pomoc gdzie mógłbym uzyskać jakiekolwiek informację. Z góry dziękuję.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież