02.06 (piątek) i 03.06. (sobota) 2023 w godzinach 11-18 na Syrenich Stawach w Szczecinie odbyła się sesja fotograficzna - wyjątkowy plan zdjęciowy.

 

Każdy mógł bezpłatnie skorzystać z planu zdjęciowego i wziąć udział w konkursie fotograficznym.

1 najlepsze zdjęcie zrobione telefonem lub aparatem należy 

wysłać do 25.06.2023 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

10 wyróżnionych zdjęć zostanie pokazanych na wystawie w Książnicy Pomorskiej,

1 osoba otrzyma nagrodę o wartości 1000 PLN. 

 

Szczegóły poniżej i w REGULAMINIE KONKURSU.

 

Projekt FOTOGRAFICZNA PODRÓŻ w PRZESZŁOŚĆ ma za zadanie zainspirować do zrobienia pamiątkowej fotografii. Na Syrenich Stawach w Szczecinie odbyła się dwudniowa sesja fotograficzna, na której każdy mógł bezpłatnie skorzystać z planu zdjęciowego i zrobić zdjęcie sobie, rodzinie lub znajomym. Zdjęcia prosto z telefonu i fotografie wykonane jakimkolwiek aparatem można nadesłać na konkurs fotograficzny. Nagrodą jest możliwość znalezienia się wśród 10 wyróżnionych osób, których zdjęcia zostaną pokazane na wystawie w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Najlepsze zdjęcie zostanie wybrane przez jury. Autor otrzyma nagrodę główną o wartości 1000 PLN.  

 

Skąd wziął się pomysł na projekt: Szczecin - Syrenie Stawy - Fotograficzna Podróż w Przeszłość?

 

Działania w ramach projektu:

 

SESJA FOTOGRAFICZNA - PLAN ZDJĘCIOWY na terenie Zielonej Szkoły Syrenich Stawów w Szczecinie.

 

Tło planu zdjęciowego, które będzie dostępne na Syrenich Stawach w Szczecinie 02.06 (piątek) i 03.06. (sobota) 2023 w godzinach 11-18. 

 

Plan zdjęciowy:
1. Tło (pocztówka z 1915 roku) formatu 3,80 m x 2,60 m, przedstawiające ogródek kawiarni / restauracji 'Lindenhof', mieszczącej się, ponad 100 lat temu w miejscu obecnej Zielonej Szkoły na Syrenich Stawach w Szczecinie.
2. Dwa zabytkowe krzesła ogrodowe (po renowacji), takie same jak na fotografii powyżej (tło planu zdjęciowego).
3. Pozostałe elementy planu zdjęciowego: stolik, obrus, butelki, kura …

Liczy się kreatywność, przyjście na sesję w przebraniu lub zabranie jakiegoś swojego przedmiotu: kapelusz, parasol, gazeta, walizka …

 

Każdy mógł skorzystać z planu zdjęciowego. Wystarczyło przyjść na Syrenie Stawy w Szczecinie w piątek 02.06. albo w sobotę 03.06. między godziną 11 a 18. 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które zrobiły zdjęcia na sesji fotograficznej na Syrenich Stawach. 1 zdjęcie (jedno zdjęcie) można wysyłać prosto z telefonu lub poddać je obróbce cyfrowej (postprodukcji). Liczymy na kreatywne wykorzystanie zdjęcia wykonanego na sesji w celu stworzenia ciekawego efektu wizualnego. Brak ograniczeń w zakresie kolorów (prace mogą być również czarno-białe). Mile widziane stylizacje - początek XX wieku - ubiór lub przedmioty - długie suknie, parasolki, kapelusze, etc. pasujące do epoki - powyżej wizualizacja tła planu zdjęciowego.

 

PRACE KONKURSOWE -  będzie można przesyłać od pierwszego dnia sesji, tzn. od 02.06.2023 r. przez 3 tygodnie, do 25.06.2023 do godz. 24.00. 

na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W mailu prosimy podać:

1. imię nazwisko autora

2. adres e-mail 

3. jak w razie wygranej podpisać pracę ( imieniem i nazwiskiem / pseudonimem )

4. tytuł zdjęcia

5. nazwa /marka telefonu lub aparatu, jakim zostało zrobione zdjęcie

6. inf. czy zdjęcie zostało poddane obróbce cyfrowej  - TAK / NIE

i dołączyć do załącznika: 1 zdjęcie (jedno zdjęcie) do kilku mega max, format: JPEG, JPG. 

Każdy uczestnik zostanie poproszony o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (RODO) i akceptację regulaminu konkursu.

 

Jury złożone z profesjonalnych fotografów wybierze 10 zdjęć. Informację o znalezieniu się w gronie 10 osób wyróżnionych Uczestnik otrzyma za pomocą wiadomości zwrotnej na adres e-mail najpóźniej do 25.08.2023. Wyróżniona fotografia zostanie wydrukowana w formacie pasującym do ramy o wielkości 30 cm x 40 cm i stanie się częścią wystawy w Książnicy Pomorskiej

 

REGULAMIN KONKURSU

 

DO WYGRANIA:

10 wyróżnionych Prac Konkursowych, po wybraniu przez grono profesjonalnych fotografów, zostanie pokazanych na wystawie w Książnicy Pomorskiej od 29.09.2023 do 27.10.2023.

 

W ostatnim dniu wystawy, 27.10.2023, na finisażu*1, 10 wyróżnionych oprawionych zdjęć zostanie przekazanych autorom, a autor zdjęcia, które będzie najwyżej ocenione otrzyma pierwszą nagrodę o wartości 1000 PLN

 

Pierwsza nagroda w konkursie - bezprzewodowe słuchawki SONY o wartości 1000 PLN. 

 

WYSTAWA w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie

od 29.09.2023 do 27.10.2023 (Łącznik) 

Zdjęcia z Syrenich Stawów (archiwalne i współczesne) + 10 fotografii wybranych spośród nadesłanych na konkurs fotograficzny.

 

E-wystawa 

Po zakończeniu i zdemontowaniu wystawy, najpóźniej do 27.11.2023 roku, zostanie opracowana e-wystawa i umieszczona w formie pdf-a na stronie https://www.naszewycieczki.pl/.  

 

Udział w projekcie - bezpłatny.

 

Projekt realizowany jest dzięki współpracy Stowarzyszenia Nasze Wycieczki (pomysł, realizacja, dofinansowanie), Urzędu Miasta Szczecin (dofinansowanie), Zakładowi Usług Komunalnych i Lasami Miejskimi Szczecina (pomoc przy organizacji sesji fotograficznej) i Książnicy Pomorskiej w Szczecinie (pomoc przy organizacji wystawy i finisażu).

 

 

*1 - finisaż (fr. finissage [wym. finisaż] - uroczyste zamknięcie wystawy.

Komentarze  

0 #2 Franciszka 2023-06-20 22:13
Bardzo ciekawy projekt. Gratuluję wszystkim jego twórcom i uczestnikom
Cytować
0 #1 Jolanta 2023-06-02 18:40
Ciekawa propozycja
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież