Czeski Krumlov zaprasza do obejrzenia nowej ekspozycji Muzeum Zamkowego, prezentującej eksponaty ze zbiorów zamkowych i najważniejsze wydarzenia z czasów panowania na tutejszych włościach szlacheckich rodów Rožmberków, Eggenbergów i Schwarzenbergów.
Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć zbiory ukryte do tej pory w depozytach zamkowych. Muzeum mieści się w niewykorzystywanym do tej pory budynku tzw. Zameczku, stojącym na drugim dziedzińcu, jednej z najstarszych i najcenniejszych budowli należących do zamkowego kompleksu. Muzeum jest częścią projektu Rok Rožmberków 2011, który przypomni słynny ród Rožmberków i jego dziedzictwo kulturalne, nie tylko w południowych Czechach.

 

Wstęp do muzeum i na wieżę: 130 koron (dorośli), 80 koron (dzieci). Rodzinny bilet: 300 koron. Zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. W każdym pomieszczeniu jest do dyspozycji tekst z krótkim opisem prezentowanych eksponatów. Zwiedzający mogą także wypożyczyć audio-przewodnik a także zakupić katalog z dokładnymi opisami eksponatów.
Muzeum jest czynne przez cały rok, od wtorku do niedzieli.
Na parterze znajdziemy kawiarnię, sklepik i makietę przedstawiającą zamek Czeski Krumlov z połowy XVI wieku, autorstwa Jiřego Krampera.

 

Więcej informacji: www.npu-cb.eu, www.zamek-ceskykrumlov.eu

 

22.03.2011

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież