Wystawy Muzeum Techniki i Komunikacji to prezentacja wielu zagadnień związanych między innymi z historią szczecińskiej komunikacji miejskiej tramwajowej i autobusowej. Kolejny temat to szczeciński przemysł motoryzacyjny, reprezentowany zarówno przez przedwojenne jednoślady firmy Alba, samochody marki Stoewer jak i powojenne Junaki czy Smyka Szczecińskiego POLMO.

Image
to były naprawdę wygodne tramwaje
 
Miłośnicy jednośladów znajdą na wystawie polskie klasyki jak Osy, motorowery Żak i Ryś, motocykle WSK SHL, Komary i Sokoły. Wśród samochodów na zwiedzających czekają syreny, duże i małe fiaty (także w wersjach prototypowych), warszawy, żuk, nysa, Star 25 czyli katalog pojazdów królujących na polskich drogach przez ostatnie 60 lat.

Image
ekspozycja, fot. 2011
 
Muzeum jako Zajezdnia Sztuki prezentuje również nowatorskie realizacje artystyczne z dziedziny projektowania użytkowego. Prezentowane pomysły zasługują na uwagę. 

 

Image
bardzo wygodne siedziska, autorstwa p. Moniki Szpener
 
Godziny zwiedzania: Poniedziałek - wystawy nieczynne, Wtorek - godz. 10-15 - wstęp wolny (z wyjątkiem „Eureki ruchu”), Środa - 10-16, Czwartek - 10-16, Piątek - 10-18, Sobota - 10-18, Niedziela - 10-16

Image
traktor ursus
 
Ceny biletów: Normalny – 10 zł; Ulgowy – 5 zł; Rodzinny - do 5 osób (1 lub 2 dorosłych i dzieci) – 24 zł; Grupowy (minimum 10 osób) – 5 zł; Przewodnik dla grup - 60 zł; Interaktywna wystawa „Eureka ruchu” – dopłata do biletu 3 zł; przy kupnie biletu rodzinnego dopłata do każdej osoby.
Uprawnieni do biletów ulgowych: emeryci i renciści, dzieci i młodzież szkolna, studenci studiów dziennych.
Uprawnieni do wejścia bezpłatnego: dzieci do lat 4, przewodnicy, opiekunowie grup, pracownicy muzeów.
Pół godziny przed zamknięciem sprzedawane są ostatnie bilety.

Image
Warszawa
 
Image
kosz
 
Image
Junak
 
Image
Mercedes zwany kiedyś Karolkiem
 
Image
wyprodukowane przez szczecińskiego Stoewera
 
Bezpieczeństwo zwiedzających i zbiorów wymusza ograniczenia liczby zwiedzających przebywających jednocześnie w muzeum. Dlatego bilety sprzedawane są na określoną godzinę – z tolerancją 15 minut przed i po. Szczegółowe informacje w kasie. Grupy zorganizowane, które chcą odwiedzić muzeum we wtorek, proszone są o wcześniejszą rezerwację (tel. 91-45-99-200). Pod tym samym numerem można zarezerwować także pojedyncze bilety na wybrany dzień i godzinę. Parking na dziedzińcu muzeum jest oczywiście dostępny dla zwiedzających - także dla autokarów wycieczkowych. Jednak jest dość ciasny. Ostrzegamy też przed słupami trakcji tramwajowej; jest ich sporo i wymuszają wzmożoną uwagę przy manewrowaniu. 
 
Image
tak wyglądała zajezdnia w 2008 roku
 
Image
zdjęcie z 2008 roku

 Image

zdjęcie z 2008 roku
 
Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie   utworzono 1 stycznia 2006 r.  we wpisanej do rejestru zabytków zajezdni tramwajowej przy ul. Niemierzyńskiej 18a.  Zajezdnia wybudowana została w 1912 roku. Po przeprowadzeniu kompleksowych prac renowacyjnych, finansowanych z funduszy programu Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w roku 2010 powstało jedno z największych w Polsce muzeów o profilu technicznym.
 

Komentarze  

0 #2 re: Andrzej 2014-08-15 11:08
na czym polegają zmiany nie do poznania? chodzi o nowe ekstra eksponaty? możesz to napisać jednym zdaniem ?
Cytować
0 #1 Andrzej 2014-08-13 06:39
Witam
Warto zaktualizować gdyż to miejsce zmieniło się nie do poznania... jest to moim zdaniem jedno z lepszych i piękniejszych muzeów komunikacji w Polsce w nowoczesnym budynku.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież