Zamek myśliwski Granitz jest najczęściej odwiedzanym zamkiem w Meklemburgii-Pomorzu Przednim (około 250 000 tysięcy gości w roku). Największą atrakcją zamku jest zaprojektowana przez Karla Friedricha Schinkla wieża widokowa o wysokości 38 metrów, wewnątrz której znajdują się monumentalne żeliwne schody. Z platformy widokowej mieszczącej się na dachu wieży  z wysokości 145 metrów nad poziomem morza roztacza się wspaniały widok na wyspę Rugię.

Image
zamek na starej pocztówce

 

W zabytkowych pomieszczeniach zamku zobaczyć można tajemnice codziennego życia osadzonych w historii wyspy Rugii rodów książęcych. Późnoklasycystyczny zamek myśliwski (1837-1846/51) położony jest na południe od Binz na górze Tempelberg, pośrodku około 1000-hektarowego terenu leśnego Granitz. Jest własnością państwową, należy do zarządu Państwowych Zamków i Ogrodów Meklemburgii Pomorza Przedniego, współpracujących z Pomorskim Muzeum Krajowym.

 

Wstęp: Od wtorku do niedzieli od godz. 10.00 do16.00 (od maja do września od godz. 9.00 do 18.00)

 

Ceny biletów od 2,50/3,00 euro za bilet ulgowy/normalny .

 

Dostepność :
Kolejką wąskotorową - z Puttbus lub Binz kolejką "Szalejący Roland" do przystanków Garftitz lub Jagdschloss. Szlak turystyczny o długości 1,5 kilometra do zamku.

 

Samochodem
Drogą federalną B 96 do parkingu Süllitz.


Express do zamku myśliwskiego
Z placu przed molem w Binz lub z parkingu Süllitz bezpośrednio do zamku Granitz.

zobacz: http://www.pommersches-landesmuseum.de

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież