Zamek Joannitów znajduje się w centrum  ŁAGOWA , między BRAMĄ POLSKĄ a BRAMĄ MARCHIJSKĄ . Wzniesiony został w XIV wieku na sztucznie usypanym wzgórzu i otoczony wysokimi murami obronnymi dochodzącymi do 9 metrów wysokości.
 
Image
fot. 2011
 
Image
fot. 2011

Obecnie jest największą atrakcją turystyczno-historyczną Łagowa. W zamku mieści się hotel, a na wieży zamkowej znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się przepiękny widok na okolicę.

Image
dziedziniec

Image
dziedziniec

Image
dziedziniec, widok z wieży

Zamek ma kształt czworoboku, na który składają się cztery skrzydła otaczające dziedziniec. W jednym narożniku dominuje 35 metrowa wieża, która wraz z zachodnim skrzydłem jest najstarszą częścią zamku. Na początku XVIII zamek przebudowano w stylu barokowym. Dawny charakter zachowała tylko wieża i sala parterowa (obecnie kawiarnia). Obecnie, po przebudowach, zamek posiada cechy gotyckie i barokowe.

Image
fot.2011

Image
fot. 2011
 
Wszelkie informacje dotyczące zwiedzania Zamku Joannitów, hotelu i wejścia na wieżę możemy uzyskać pod numerem telefonu: +48 68 34 12 119/010

Image
mury wewnętrzne
 
Image
wnętrze wieży zamkowej

 

Komentarze  

0 #1 Kasia 2014-07-31 11:47
Zamek Joannitów jest najwspanialszym miejscem na ziemi! Świetne miejsce na nocleg, pokoje urządzone w starym stylu, cisza i spokój.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież