Wieża stoi w centralnym punkcie grabowego labiryntu na terenie ogrodów Hortulus. Czynna - od czerwca 2014.

Image
27 wrzesień 2013 - prezentacja nowego ciekawego miejsca zorganizowana przez ogrody Hortulus dla branży turystycznej.

 

 
wrzesień 2013
 
Platforma widokowa znajduje się na wysokości 18 metrów i widać z niej cały labirynt i okolicę. Gdy zgubimy się w grabowych alejkach labiryntu możemy liczyć na podpowiedź z góry. Można się tu też wybrać grupą i gdy ktoś pójdzie w "nieznane", ktoś inny może wejść na górę. Można komunikować się w sposób bezpośredni, wiemy to z autopsji. W dniu kiedy Stowarzyszenie "Nasze Wycieczki" zostało zaproszone na prezentację ogrodów słyszeliśmy jak z wieży były kierowane głośne okrzyki: "w lewo", "w prawo" towarzyszące różnym imionom. Okrzyki te docierały do zagubionych w labiryncie i dostarczały emocji wielu obserwującym. Komunikacja między błądzącymi, a kierującymi może odbywać się również przez telefon.
 
Image
Platforma widokowa

Wieża ma ażurową, stalową formę, nawiązując swoim kształtem do podwójnej nici DNA - nośnika informacji genetycznych wszystkich organizmów żywych. Patrząc na tę lekką, ażurową konstrukcję trudno sobie wyobrazić, że masa wieży to 47 ton bez fundamentu. Na platformę o średnicy około 10 metrów prowadzą 104 ażurowe stopnie. Panie, które na co dzień chodzą w szpilkach powinny zabrać buty sportowe na przebranie. Na górze wieża trochę się buja, ale jest to normalne.
 
Lokalizacja - współrzędne:
54°10'01.9"N 15°55'49.6"E
54.167196, 15.930430

Image
widok z wieży na ogród
 
Obok wieży znajduje się mini labirynt dla dzieci, a wokół ogrody i inne atrakcje. Bilety i inne informacje na stronie: www.hortulus.com.pl

Image
widok z wieży na mały labirynt

 

zobacz:
OGRODY TEMATYCZNE w Dobrzycy
OGRODY Z LABIRYNTEM w Dobrzycy
OGRÓD BOTANICZNY, LEŚNY w Eberswalde

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież