Czeskie Koleje Państwowe (České dráhy, ČD) oferują specjalne bilety letnie, które są idealne dla podróżujących po Czechach w okresie wakacyjnym. Jednym z popularnych typów biletu jest "Jízdenka na léto" (bilet na lato). Jest to specjalny bilet umożliwiający nieograniczone podróże pociągami ČD w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia. Bilet jest ważny na wszystkie pociągi ČD, w tym szybkie pociągi (EC, IC, SC).

 

Czeskie Koleje Państwowe (České dráhy, ČD), fot. Michal Málek

Popularne wydarzenie kulturalne, Praska Noc Muzeów, ponownie zagości w stolicy Czech. W tym roku będzie można zwiedzać niemal trzydzieści muzeów, galerii i innych instytucji kulturalnych. Nie zabraknie bogatego programu towarzyszącego i wyjątkowej atmosfery. Najważniejszym wydarzeniem będzie otwarcie głównego budynku Muzeum Miasta Stołecznego Pragi, który po długim remoncie zostanie po raz pierwszy pokazany publiczności!

 

Praga, Plac Wacława, autor Catarina Belova

21.05.2024 w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, w sali im. S. Badonia - Czytelnia Pomorzoznawcza, odbyło się spotkanie, na którym pokazaliśmy prezentację obejmującą wszystkie pomniki przyrody lewobrzeżnej części Szczecina, w tym DRZEWO MIŁOŚCI, o którym niedługo udostępnimy e-publikację (pdf). Na koniec uczestnicy spotkania obejrzeli  'krótki film' ZIELONE TERENY SZCZECINA - LEWOBRZEŻE i wylosowali książki o tematyce przyrodniczej i turystycznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali, a przybyłym dziękujemy za zainteresowanie. 

 

Spotkanie 'POMNIKI PRZYRODY lewobrzeżnej części Szczecina' w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, fot. 21.05.2024, SNW

Siódmego września 2024 Stowarzyszenie Nasze Wycieczki rozpoczyna projekt - 'Pomniki Przyrody w okolicy Jeziora Głębokie - Wycieczki w Lasach Miejskich Szczecina', w ramach którego zostanie wytyczona około 5 km trasa i przeprowadzone 3 wycieczki w trzech różnych terminach (wrzesień / październik). Przewodnicy, w tym leśnik z Lasów Miejskich Szczecina, opowiedzą o walorach przyrodniczych Lasów Miejskich oraz o pomnikach przyrody i innych ciekawych okazach drzew, które rosną w okolicy Jeziora Głębokie. Udział bezpłatny.

 

W 2024 roku Greifswald obchodzi 250. rocznicę urodzin Caspara Davida Friedricha. Z tej okazji odbywają się liczne wydarzenia, o których można przeczytać na stronie caspardavid250. 07 maja 2024 w Greifswaldzie odbyło się polsko-niemieckie spotkanie pn. '250 lat Caspara Davida Friedricha – Rok Jubileuszowy w Greifswaldzie - oferta dla firm i multiplikatorów z branży turystycznej'. Stowarzyszenie Nasze Wycieczki dziękuje Informations- und Beratungsnetzwerk der POMERANIA za zaproszenie i przedstawia fotorelację z tego spotkania.

 

Greifswald. W Sali Rady Miejskiej w Ratuszu, 07.05.2024, SNW