Republika Czeska otrzymała od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) międzynarodowy certyfikat "Safe Travels Stamp", potwierdzający bezpieczeństwo podróżowania do tego kraju.

 

WTTC SafeTravels Stamp Template

Jedenaście miast uzdrowiskowych Europy, w tym Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie, zdobyły tytuł światowego dziedzictwa UNESCO. Zdecydował o tym Komitet Światowego Dziedzictwa na swojej 44. sesji w mieście Fuzhou w Chinach. Ze względu na globalną pandemię spotkanie odbyło się online od 16 do 31 lipca.

 

Mariańskie Łaźnie. fot. Ladislav Renner

Koleje Czeskie zachęcają turystów do korzystania z połączeń kolejowych na terenie kraju proponując bilet sieciowy OneTicket. Bilet tak zwanego Systemu Jednolitej Taryfy zapewnia pasażerom szereg korzyści. Dzięki niemu turyści mogą w trakcie podróży korzystać z dowolnego połączenia i nie muszą zastanawiać się, co zrobić, gdy dany pociąg odjedzie. Dzięki OneTicket po prostu wsiadają do innego, niezależnie od przewoźnika, który obsługuje pociąg. Do Systemu Jednolitej Taryfy należy ponad 99% wszystkich połączeń w Czechach.

W 2020 roku Stowarzyszenie Nasze Wycieczki otrzymało 988,80 zł z tytułu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, które wpisały w swoim rozliczeniu podatkowym numer KRS: 0000244784

Przedstawiamy aktualne zdjęcia obu działek (nr 2/4 i 6/2 z obrębu ewidencyjnego 2124) i historię wydarzeń od 2018 roku.

 

Szczecin, działka przy ulicy Cukrowej, na której mógłby być Park, fot. 16.06.2021, SNW